Наразі у черзі за отриманням квартир перебувають понад 46 тисяч військовослужбовців. Вони очікують житла у власність протягом 20-25 років.

Про це в етері програми «Нині вже» на hromadske розповіла заступниця міністра оборони України Аліна Фролова.

«Всі країни давно відмовилися від такої практики взагалі (передавати у власність квартири — ред.), тому що це непіднімна практика для держави. І нам треба системно вирішити це питання, тому що ці зобов'язання зараз є. Система точно буде змінювати на майбутнє», — розповіла Фролова.

Чиновниця зазначила, що у її відомстві шукають шляхи розв'язання проблеми довгих черг за отриманням житла.

Крім того, вона зазначила, що у Міноборони немає достатньої кількості службово-посадового житла, яке надається у тимчасове користування на 2-3 роки.

«Якщо людина не потрапляє в таке житло, вона повинні отримувати грошову компенсацію за винаймання квартири. І це теж питання, тому що, наприклад, до останнього періоду сержанти взагалі не могли отримувати гроші за винайм, хоча водночас вони були частиною армією», — додала Фролова.

Вона запевнила, що на 2020 рік у Міноборони збільшили фінансування на нові інфраструктурні проєкти для будівництва службово-посадового житла. 

Нагадаємо, у травні 2019-го Кабінет міністрів ухвалив рішення перерозподілити військові видатки та спрямувати 40 мільйонів гривень, конфіскованих у 2017 році, на забезпечення житлом військовослужбовців, які брали участь в АТО та ООС. Йдеться про кошти, від реалізації майна, отриманого корупційним шляхом, а також конфісковані з рахунків корупціонерів.

Із зазначеної суми, 30 мільйонів гривень спрямують на потреби Міністерства внутрішніх справ. За них проведуть реконструкцію гуртожитку під житло для поліціянтів у Сєвєродонецьку.

Раніше повідомлялось, що впродовж двох останніх років на програму забезпечення житлом військовослужбовців з державного бюджету виділили 1 мільярд 247 мільйонів гривень на будівництво власного житла, реконструкцію будівель, придбання житла та грошову компенсацію. За цей час збудували один будинок на 70 квартир у Кропивницькому та реконструювали одну будівлю на 4 квартири.

Незалежні завдяки вам

Ми працюємо незалежно від політиків та олігархів. Наша журналістика існує завдяки вам. Ви можете підтримати нас, а ми зможемо продовжити розповідати, що насправді відбувається.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile