Центральна виборча комісія наразі не отримувала офіційних документів про смерть народного депутата Валерія Давиденка, тому не може розглядати питання про призначення проміжних виборів у 208-му окрузі Чернігівської області.

Про це заявив голова ЦВК Олег Діденко під час засідання комісії 2 червня.

«Звертаються представники ЗМІ з проханням надати коментар щодо призначення виборів в одномандатному виборчому окрузі № 208. Хочу звернути увагу, що станом на зараз до ЦВК не надходило жодного документа, яким би засвідчував факт дострокового припинення повноважень народного депутата», — заявив він.

Діденко уточнив, що у Центральної виборчої комісії зараз немає юридичних підстав для розгляду питання виборів на цьому окрузі.

Водночас він наголосив, що наразі в державному бюджеті на 2020 рік відсутнє фінансування на проведення проміжних виборів: «Питання призначення проміжних виборів у 208-му окрузі повинно вирішуватися комплексно з питанням фінансування цих виборів».

Народного депутата від групи «Довіра» Валерія Давиденка знайшли мертвим зі смертельним вогнепальним пораненням голови 23 травня у власному офісі, в туалеті. Поліція порушила кримінальну справу за статтею «умисне вбивство».

Народний депутат від групи «Довіра» у Верховній Раді Сергій Шахов у коментарі hromadske зазначив, що його колегу Валерія Давиденка, як він вважає, вбили, а версію з самогубством відкидає.

Востаннє на засіданні Верховної Ради Давиденко був присутній у середу, 20 травня, а останній його пост у Facebook був 22 травня о 13:22 і стосувався боротьби з пандемією коронавірусу.

У 2019 році Давиденка обрали до Верховної Ради IX скликання як безпартійного самовисуванця за 208 округом (Чернігівська область). З 6 грудня 2019 року він був членом депутатської групи «Довіра», до того — позафракційний. Був членом Комітету з питань економічного розвитку.

У Раді попереднього скликання він був членом партії «Всеукраїнське аграрне об'єднання «ЗАСТУП» за мажоритарним округом №208 (Чернігівська область), входив до фракції «Блоку Петра Порошенка».

Поділитись: