Влада Данії перевірить 10,7 тисяч судових рішень від 2012 року, в яких враховувалися дані про місцезнаходження обвинувачених, отримані від мобільних операторів. Причиною перегляду стали помилки у визначенні геолокації.

Як повідомляє The New York Times, до невірних обвинувальних вироків могли привести дві помилки. Перша пов'язана з системою поліції, яка перетворювала необроблені дані від стільникових операторів у докази. У процесі роботи вона пропускала частину даних і створювала менш детальне зображення локації мобільного.

Друга помилка призвела до невірної прив'язки телефонів і конкретних стільникових веж. Таким чином зі злочинами могли зв'язати невинних людей.

Поліція виявила і виправила помилку в своїй системі тільки у березні 2019 року. Прокуратура Данії на два місяці припинить використовувати дані про місцезнаходження підозрюваних від стільникових операторів і проведе розслідування інших можливих помилок.

Влада збирається переглянути усі справи, в яких невірні мобільні дані стали вирішальним фактором при винесенні вироку. Першими розглянуть справи тих, хто вже сидить у в'язниці.

За словами міністра юстиції Данії Ніка Хеккерупа, помилки «підірвали довіру» до системи правосуддя країни і зазначив, що влада не може дозволити собі садити у буцегарні невинних людей.

У поліції заявили, що в появі помилок частково винні мобільні оператори. Однак представник Асоціації телекомунікаційної індустрії Данії Якоб Віллер зазначив, що оператори створюють не системи спостереження, а телефонні мережі.

Опитані NYT адвокати вважають, що виявлені Данією помилки могли призвести до неправильних вироків і в інших країнах. За словами глави Данської колегії адвокатів Керолін Норманн, дотепер адвокати не вивчали дані від стільникових операторів, оскільки були впевнені у їхній точності.

Експерти відзначили, що дані від мобільних операторів могли змінити хід справи у будь-яку сторону. Однак, на їхню думку, тепер довіру до даних підірвано і навряд чи відновиться найближчим часом.

«Дані зі стільникових веж, добре це чи погано, були важливою частиною кримінальних справ, оскільки також допомагали довести, що людини не було на місці злочину. Всі тільки вигравали від таких цінних доказів, і в загальних інтересах, щоб вони повернулися», — пояснила Норманн.

Нагадаємо, в середині липня Пентагон запустив проект відслідковування правопорушень у штатах Айова, Міннесота, Вісконсін та Міссурі. Військові почали стежити за громадянами за допомогою 25 повітряних куль, які піднімаються у повітря завдяки сонячній енергії і дрейфують небом.

Поділитись: