У ДБР заявили, що ексглава ОП Богдан дізнався про можливий контакт українських посадовців із Росією зі ЗМІ
У Держбюро розслідувань заявили, що ексочільник Офісу президента Андрій Богдан дізнався про можливу співпрацю українських посадовців із російськими органами влади з джерел та ЗМІ.
Про це повідомляє пресслужба Держбюро розслідувань.
Там кажуть, що на офіційному допиті Богдан заявив, що немає доказів такої співпраці, а про можливий контакт українських посадовців із Росією дізнався зі ЗМІ та відкритих джерел.
Сам Богдан заявив, що його допитали після інтерв'ю Дмитру Гордону у справі щодо найманців приватної військової компанії Вагнера. Він начебто рекомендував слідству допитали учасників наради «22 чи 23 липня» щодо «вагнерівців».
На запитання журналістів, звідки у Богдана інформація про «вагнерівців», відповів: «З певних джерел».
Що сказав Богдан?
В нещодавньому інтерв'ю Дмитро Гордон запитав колишнього голову ОП Андрія Богдана про 13 пунктів, які нібито пообіцяв виконати нинішній голова Офісу Андрій Єрмак росіянам.
«Я не бачив цього документа, але серед дипломатів і спецслужб багато разів зустрічав згадку про нього. І там чи то 12, чи 13 пунктів, не знаю. Але у це вірять усі іноземні спецслужби. Це якийсь алгоритм дій: ми вам кораблі — ви нам воду в Крим, ми вам полонених — ви нам пряме авіасполучення, ми вам 3 мільярди доларів за рішенням суду — а ви нам щось», — розповів Богдан.
Документ він назвав утопією. Зазначив, що одним з його пунктів є звільнення всіх прозахідних політиків.
Богдан також заявив про існування спецоперації із затримання найманців ПВК «Вагнера». Він підтвердив начебто зрив операції після телефонного дзвінка з «найближчого оточення» президента Володимира Зеленського.
А що за «вагнерівці»?
У Білорусі в ніч на 29 липня затримали 33 найманців приватної військової компанії «Вагнера». Слідство спочатку сказало, що вони приїхали дестабілізувати ситуацію перед виборами, які відбулись 9 серпня.
Серед затриманих були й ті, хто воював на Донбасі проти Збройних сил України. Саме тому СБУ хотіла екстрадувати їх і судити. Офіс генпрокурора оголосив підозри 28 «вагнерівцям» про участь у терористичній організації, серед них є 9 українців.
Україна направила Білорусі офіційний запит на екстрадицію найманців, але через декілька днів влада Білорусі передала Росії 32 затриманих бойовиків.
Нещодавно поки чинний президент Олександр Лукашенко російським ЗМІ заявив, що не віддав би «вагнерівців» Україні, навіть якщо з «документами приїхав прокурор». За словами Лукашенка, найманці попросили вивезти їх до кордону з Росією і він зробив це.
- Поділитися: