У день загибелі російські журналісти Орхан Джемаль, Кирило Радченко і Олександр Расторгуєв домовлялися про зйомки золотих копалень Ндассіма на півдні країни.

У день загибелі російські журналісти Орхан Джемаль, Кирило Радченко і Олександр Расторгуєв домовлялися про зйомки золотих копалень Ндассіма на півдні країни.

Про це повідомили у Центрі управління розслідуваннями, пише російське видання The Bell.

Шахта в Ндассімі знаходиться на вершині пагорба в лісах — приблизно в 60 км від військової бази бойовиків з опозиційного мусульманського угруповання «Селека» в Бамбарі. Розробкою родовища, як з'ясувала The Bell, займалася канадська компанія Axmin, але в грудні 2012 року — на родовище вперше напали повстанці і згодом воно перейшло під їхній контроль.  

У середині липня 2018-го про розробку родовища в Ндассімі з урядом ЦАР домовилася Росія. Про це стало відомо виданню Africa Intelligence. Зараз ця територія знаходиться під загрозою з боку бойовиків одного з місцевих угрупувань «Союз за Центральну Африку», і умова ведення розробки — наведення порядку в регіоні.

The Bell відзначає, що це може бути не єдиним родовищем в ЦАР, яким зацікавилися російські структури.

Так, росіяни шукають можливості видобутку природних ресурсів в Бірао, Буар і Бріа і їм доводиться домовлятися безпосередньо з повстанцями, аби отримати контроль в обхід уряду, повідомив редактор африканського видання CNC Ален Нзіло. За даними африканських і французьких ЗМІ, представників РФ цікавить золото, алмази, уран і нафта.

Компанія «М Инвест» Євгена Пригожина, якого пов’язують із російською приватною військовою компанією «Вагнер» і називають «кухарем Путіна», за даними The Bell, отримала угоду на видобуток золота в Судані. Одночасно там ПВК «Вагнер» почала тренувати підрозділи уряду Судану.

Нагадаємо, що Джемаль, Радченко і Расторгуєв відправились у ЦАР знімали матеріал про російських найманців ПВК «Вагнер»

31 липня стало відомо, що в Центральноафриканській Республіці загинули російський журналіст Орхан Джемаль, оператор Кирило Радченко і режисер Олександр Расторгуєв. Журналістів знайшли за 32 кілометри від міста Сібю.

Водій журналістів вижив, 1 липня Міністерство закордонних справ Росії заявило, що водій не пов’язаний з місією ООН. Раніше повідомляли, що водія групи рекомендував консультант місії ООН.

Дружина Орхана Джемаля Ірина Гордієнко повідомила The Bell, що впізнала по фотографії тіло чоловіка. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ким був загиблий у ЦАР журналіст Орхан Джемаль

У ЦАР журналісти знімали матеріал про російських найманців ПВК «Вагнер». За даними джерел Громадського, близьких до Орхана, журналісти знімали проект про російську присутність у Центральноафриканській Республіці.

Влада у ЦАР припускає, що російських журналістів у Центральній Африці могло вбити угруповання «Селека». Також Міністерство комунікацій та засобів масової інформації ЦАР повідомило, що російських журналістів в Африці вбили нападники, які нібито намагалися захопити їхнє авто

Керівник Центру управління розслідувань, від якого їхали журналісти, повідомив, що в групи з собою були фотоапарати, камери, ноутбук, мікрофони, диктофони та готівка — близько $8,5 тисяч. Та влада ЦАР зазначає, що ні грошей, ні апаратури в журналістів після загибелі не виявили.

Поділитись: