Сполучені Штати Америки посилюватимуть санкції проти Росії відповідно до зростання кількості зловмисних дій з боку Кремля.

Як заявив заступник помічника державного секретаря США Девід Пейман, висока ціна, яку Росії вже довелося заплатила завдяки санкціям, викликала суперечки між російськими олігархами, наближеними до Кремля і самим Кремлем.

«Ми запроваджуємо санкції не лише з метою підвищити втрати, яких зазнає Росії, але і для того, щоб домогтися зміни поведінки», — наголосив Пейман.

Він також додав, що у цьому питанні ще в 2014 році у США встановилася «міцна трансатлантична єдність» з європейськими партнерами.

«Ми будемо тісно співпрацювати з нашими європейськими партнерами для забезпечення експоненціального ефекту шкоди від санкцій, а також, щоб на Росію було достатнього тиску і вона відчувала всю силу наслідків своєї зловмисної поведінки», — заявив заступник помічника держсекретаря.

Водночас, за словами Пеймана, у США та РФ є ділянки співробітництва, де вони продовжують вести діалог, узгоджують спільні інтереси і працюють разом, однак, перш ніж розглядати будь-які зміни в політиці санкцій, Сполучені Штати спочатку повинні побачити позитивні зміни з боку Кремля у таких питань, як Крим, Україна та втручання в американські вибори.

Нагадаємо, у Міністерстві фінансів США запровадили санкції проти шести осіб і восьми організацій через агресію Росії в Керченській протоці. Водночас, Канада запровадила санкції проти 114 осіб та 15 компаній через агресію РФ у Чорному і Азовському морях та анексію Криму.

До цього санкції проти 8 росіян за агресію Росії в Керченській протоці запровадив Європейський Союз.

18 березня Австралія запровадила санкції проти 7 росіян за напад на українські кораблі в Керченській протоці в листопаді 2018 та проти 3 лідерів бойовиків за проведення так званих виборів на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей того ж місяця.

Поділитись: