Австралія запровадила санкції проти 7 росіян за напад на українські кораблі в Керченській протоці в листопаді 2018 та проти 3 лідерів бойовиків за проведення так званих виборів на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей того ж місяця.

Про це йдеться у заяві міністерки закордонних справ Австралії Марізе Пейн.

Вона зазначила, що Австралія об'єднується зі США, ЄС та Великою Британією в підтримці територіальної цілісності та суверенітету України.

18 березня Марізе Пейн оголосила фінансові санкції та заборону на поїздки до країни 7 росіянам за їхню роль у нападі на українські кораблі в Керченській протоці. А також проти 3 лідерів бойовиків за так звані вибори листопада 2018 року на окупованих територіях.

«Австралія не визнає жодних дій, спрямованих на легітимацію анексії Криму або відокремлення частин Донецької та Луганської областей України», — зазначила міністерка.

Вона також від імені країни закликала Росію поважати суверенітет та територіальну цілісність України в межах її визнаних кордонів, зокрема водних.

Раніше Європейський Союз запровадив санкції проти 8 росіян за агресію Росії в Керченській протоці 25 листопада 2018 року, унаслідок якої троє українських моряків отримали травми.

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

Після захоплення усіх українців взяли від варту на 2 місяці. Їх звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада українців вивезли до СІЗО Москви.

16 січня Лефортовський суд Москви продовжив термін тримання під вартою всім 24 полоненими українським морякам до 24 та до 26 квітня 2019 року.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ «Слава Україні»: як у Москві судили українських моряків

Поділитись: