Президент Бразилії Жаїр Болсонару заявив, що його країна відмовляється від фінансової допомоги Німеччини у розмірі 35 мільйонів євро, метою якої є розвиток проєктів із захисту амазонських лісів.

Про це повідомляє DW.

Так бразильський президент відповів на критику, озвучену міністеркою еконогії Німеччини Свеньє Шульке, яка висловила сумнів щодо ефективності політики Бразилії зі збереження амазонських лісів.

«Ви можете використовувати ці гроші так, як бажаєте за потрібне. Бразилії вони не потрібні», — заявив Болсонару.

Напередодні він звільнив голову Бразильського інституту космічних досліджень, який надав знімки космічних супутників, з яких видно, що плоші вирубки тропічних лісів Амазонки у 2019 році збільшилися у 3,8 раза, якщо порівнювати з 2018 роком. 

Жаір Болсонаро переміг у другому турі президентських виборів у Бразилії 28 жовтня 2018 року. З 1 січня 2019-го він офіційно вступив на посаду.

63-річний колишній військовий Жаір Болсонаро сім років перебував на посаді конгресмена і прославився як прихильник політики «твердої руки», зокрема обіцяв побороти злочинність та корупцію. Він відомий своїми провокативними висловлюваннями про аборти, мігрантів та сексуальні меншини. За його расистську риторику та різкі висловлювання стосовно жінок Болсонаро прозвали «бразильським Трампом» або «тропічним Трампом».

Поділитись: