Українська православна церква Київського патріархату заперечила свою юридичну ліквідацію.

Про це повідомила пресслужба Київського патріархату.

Юридичний відділ заявляє, що «предстоятель іншої церкви — ПЦУ, відокремленої від УПЦ КП» за допомогою держслужбовців Мінкульту вніс зміни до Єдиного держреєстру юридичних осіб. На думку Київської патріархії, такі дії є незаконними. 

«Заявляємо, що будь-якого стосунку до внесення зазначеної інформації у Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань релігійна організація «Київська Патріархія Української Православної Церкви Київського Патріархату» не має. Ні нею, ні її засновником — Помісним Собором, рішення про припинення не приймалися», — йдеться в заяві.

Зазначається, що станом на 14 грудня їх офіційно не поінформували про припинення реєстрації, тому УПЦ КП повідомила про продовження роботи Київської патріархії.

Нагадаємо, 14 грудня предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній заявив про остаточну юридичну ліквідацію Української православної церкви Київського патріархату та Української автокефальної православної церкви.

Нагадаємо:

  • 15 грудня 2018 року на Об'єднавчому соборі в Києві створили Православну церкву України. Предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія, представника УПЦ КП.
  • 5 січня 2019 року Вселенський патріарх Варфоломій у своїй резиденції у Стамбулі підписав томос, який проголошує автокефалію новоствореної Православної церкви України.
  • 6 січня Варфоломій передав Епіфанію посох і томос, який проголошує автокефалію. Таким чином, процедура отримання Україною церковної незалежності офіційно була завершена.
  • 7 січня у Софії Київській відбулося перше богослужіння після надання томосу Православній церкві України.
  • Почесний патріарх ПЦУ Філарет заявив, що томос про єдину незалежну українську церкву він не приймає, бо не знав його змісту.
  • Також Філарет заявив, що Київський патріархат не ліквідований після створення об'єднаної помісної православної церкви. Він звинуватив предстоятеля ПЦУ Епіфанія у порушенні домовленості, згідно з якою керувати церквою мав Філарет, а Епіфаній опікувався би зовнішніми справами ПЦУ.
  • Після цього Філарет зібрав свій «собор» вирішили відновити ліквідовану УПЦ КП і заявили, що претендують на всі кошти, а також рухоме і нерухоме майно ліквідованої УПЦ КП включно з храмами і монастирями. У ПЦУ назвали «собор» Філарета розколом.

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

Поділитись: