У Франції продовжилися протести «жовтих жилетів». Удень 29 грудня на вулиці країни вийшли близько 12 тисяч людей, з них 800 — у Парижі.

Французькі ЗМІ констатували, що кількість протестувальників значно зменшується. Якщо у перший день протестів 17 листопада на вулиці вийшли 282 тисячі людей, згодом — 38 тисяч, а тепер їхня кількість скоротилася утричі.

Попри це, поліція заявила про низку порушень. Зокрема, у місті Руан протестувальники підпалили двері банку, а в Ліллі, Марселі та Бордо напали на журналістів.

У Парижі правоохоронці затримали 57 людей, 33 з них арештували.

У Франції в середині листопада люди вийшли на масові протести проти підвищення цін на паливо, а також проти загального падіння рівня життя. Протестувальники були невдоволені політикою Еммануеля Макрона, якого називали «президентом для багатих».

У сутичках між протестувальниками та поліцією постраждали 409 людей, 14 з потерпілих були у важкому стані. Десятеро людей загинули через протести.

4 грудня уряд Франції офіційно оголосив, що у країні на півроку призупинять рішення про підвищення цін на пальне після масових протестів. Це було вимогою протестувальників.

10 грудня президент Франції Еммануель Макрон пообіцяв збільшити мінімальні заробітні плати та податкові пільги.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Франція у вогні: три тижні протестів «жовтих жилетів» проти підвищення цін на пальне (ФОТО)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Гнів «жовтих жилетів»: 7 речей, які пояснюють протести у Франції

Поділитись: