Світ

У Франції на протести «жовтих жилетів» вийшли 84 тисячі людей, по країні затримали 244 осіб

Le Figaro
Світ/У Франції на протести «жовтих жилетів» вийшли 84 тисячі людей, по країні затримали 244 осіб
Зберегти
Вигляд
У Франції на протести «жовтих жилетів» у суботу, 12 січня, вийшли 84 тисячі людей. В цей день по всій країні затримали 244 особи, повідомляє Le Figaro з посиланням на дані МВС Франції.

Це вже дев’ята демонстрації протестувальників по всій Франції. Для порівняння, минулої суботи на вулиці вийшли 50 тисяч протестувальників.

Перед протестами влада посилила заходи безпеки, зокрема по країні мобілізували близько 80 тисяч правоохоронців. Так, за порядком у Парижі стежили 5 тисяч жандармів і поліцейських. 

У столиці деякі групи демонстрантів влаштували сутички з поліцією, закидавши правоохоронців пляшками та камінням. У відповідь поліцейські застосували сльозогінний газ і водомети.

Нагадаємо, у Франції в середині листопада люди вийшли на масові протести проти підвищення цін на паливо, а також проти загального падіння рівня життя. Протестувальники були невдоволені політикою Еммануеля Макрона, якого називали «президентом для багатих». Тоді у сутичках між протестувальниками та поліцією постраждали 409 людей, 14 з потерпілих були у важкому стані. Десятеро людей загинули через протести.

4 грудня уряд Франції офіційно оголосив, що у країні на півроку призупинять рішення про підвищення цін на пальне після масових протестів. Це було вимогою протестувальників.

10 грудня президент Франції Еммануель Макрон пообіцяв збільшити мінімальні заробітні плати та податкові пільги.

5 січня у Франції відновилися акції протесту «жовтих жилетів». Планувалося, що акції протесту будуть мирними, однак між правоохоронцями і протестувальниками стались сутички.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Франція у вогні: три тижні протестів «жовтих жилетів» проти підвищення цін на пальне (ФОТО)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Гнів «жовтих жилетів»: 7 речей, які пояснюють протести у Франції

Пов`язані новини