У столиці Франції Парижі сталися нові сутички між учасниками антиурядових протестів «жовтих жилетів» і правоохоронцями на перші роковини виникнення цього руху.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Як повідомили у поліції, внаслідок сутичок затримали принаймні 105 людей.

Силовики розганяли демонстрантів водометами і подразливим газом.

Учасники протестів із закритими обличчями палили сміттєві баки, перевернули й підпалили кілька автомобілів, розгромили відділення одного з банків і закидували спецпризначенців поліції камінням із бруківки і пляшками.

Протести «жовтих жилетів» почались у листопаді 2018-го. Люди вийшли на масові акції проти підвищення цін на паливо, а також проти загального падіння рівня життя. Протестувальники були невдоволені політикою Еммануеля Макрона, якого називали «президентом для багатих».

У перших сутичках між протестувальниками та поліцією постраждали 409 людей, 14 з потерпілих були у важкому стані. Десятеро людей загинули через протести.

4 грудня уряд Франції офіційно оголосив, що у країні на півроку призупинять рішення про підвищення цін на пальне після масових протестів. Це було вимогою протестувальників. А 10 грудня президент Франції Еммануель Макрон пообіцяв збільшити мінімальні заробітні плати та податкові пільги. Однак, 5 січня у Франції відновилися акції «жовтих жилетів». Планувалося, що протести будуть мирними, однак між правоохоронцями та протестувальниками стались сутички. Акції продовжуються і дотепер.

Поділитись: