У Франції підозрюють підтримку «жовтих жилетів» з-за кордону

Президент Франції Еммануель Макрон висловив підозру, що деяких учасників акції протесту руху «жовтих жилетів» можуть підтримувати з—за кордону, повідомляє DW.

Насамперед, йдеться про протестувальників, схильних до екстремізму, уточнив прес-секретар французького уряду Бенжамен Гриво слова президента. Водночас він визнав, що в протестах бере участь і багато «щирих людей», котрих справді непокоїть зростання тарифів та цін.

«Але є й схильні до насильства та жорстокі люди, іноді з крайньої правиці, іноді з крайньої лівиці, деякі з яких навіть отримують підтримку з-за кордону», — зазначив Гриво.

Він, зокрема, згадав про нещодавні заяви представників популістського уряду Італії, які привітали виступи протестувальників. Раніше, 7 січня, член правопопулістського руху 5 зірок, що входить до керівної коаліції Італії, Луїджі ді Майо висловив солідарність із мітингувальниками у Франції. Їхні колеги в уряді — права партія Ліга — засудила прояви насильства, проте загалом також підтримала протести.

Також в уряді відзначили роль російської державної телекомпанії «Россия сегодня» (RT). Гриво зауважив, що росіяни висвітлювали протести «жовтих жилетів» у Франції з відкритою симпатією до протестувальників.

«Відомо і схвалення (протестів — ред.) деякими інструментами пропаганди, які я не хочу називати ЗМІ, такими, як Russia Today», — сказав він, додавши, що для деяких демонстрантів ці ЗМІ є «єдиними вільними медіа».

Нагадаємо, 7 січня прем'єр-міністр Франції Едуард Філіпп заявив, що в країні будуть присікати несанкціоновані протести після акцій, влаштованих «жовтими жилетами»

За день до заяви прем'єра учасники акції «жовтих жилетів», які вимагають підвищити заробітні плати, зменшити податки та відправити у відставку президента Еммануеля Макрона, захопили офіс речника уряду Бенжамена Гриво.

Зазначимо, 5 січня у Франції відновилися акції протесту «жовтих жилетів». Планувалося, що акції протесту будуть мирними.

У Франції в середині листопада люди вийшли на масові протести проти підвищення цін на паливо, а також проти загального падіння рівня життя. Протестувальники були невдоволені політикою Еммануеля Макрона, якого називали «президентом для багатих». Тоді у сутичках між протестувальниками та поліцією постраждали 409 людей, 14 з потерпілих були у важкому стані. Десятеро людей загинули через протести.

4 грудня уряд Франції офіційно оголосив, що у країні на півроку призупинять рішення про підвищення цін на пальне після масових протестів. Це було вимогою протестувальників.

10 грудня президент Франції Еммануель Макрон пообіцяв збільшити мінімальні заробітні плати та податкові пільги.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖФранція у вогні: три тижні протестів «жовтих жилетів» проти підвищення цін на пальне (ФОТО)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Гнів «жовтих жилетів»: 7 речей, які пояснюють протести у Франції