Економіка / Макроекономіка

У «Газпромі» заявили, що «Північний потік-2» запрацює з 2020 року

«Інтерфакс-Україна»
Економіка/Макроекономіка/У «Газпромі» заявили, що «Північний потік-2» запрацює з 2020 року
Зберегти
Вигляд
Російська компанія «Газпром» планує запустити газопровід «Північний потік-2» в обхід України 1 січня 2020 року.

Як повідомив глава «Газпрому» Олексій Міллєр, будівництво газопроводу йде згідно з планом і має завершитися до кінця 2019 року.

«План початку поставок газу — 1 січня 2020 року», — сказав він.

Також Міллєр стверджує, що «Північний потік-2» будується так само, як і «Північний потік-1», тому ніякої згоди Єврокомісії для нього не потрібно.

«Північний потік-2» — один з морських газопроводів, що поставляє газ до Європи. Ми не розуміємо, чому для «Північного потоку-2» мають вводити якийсь дискримінаційний режим у порівнянні з іншими проектами», — зазначив очільник «Газпрому».

Як повідомлялося, найбільше у світі судно, що прокладає підводні трубопроводи, приєдналось до будівництва «Північного потоку-2».

12 грудня Європарламент ухвалив резолюцію, яка засуджує спорудження «Північного потоку-2». Також 12 грудня у Конгресі США ухвалили резолюцію проти завершення будівництва «Північного потоку-2».

«Північний потік-2», або Nord Stream-2, є другою гілкою проекту «Північний потік», націленого на постачання російського газу до ЄС в обхід України та східних держав-членів Євросоюзу. Перша гілка (Nord Stream-1) функціонує з 2011-2012 років. Друга гілка має дозволити Газпрому постачати російський газ до ЄС без використання української газотранспортної системи.

Нагадаємо, Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території. США попередили Німеччину про санкції через газопровід «Північний потік-2». Також Фінляндія дозволила будівництво газопроводу «Північний потік-2» у своїх економічних зонах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому «Північний потік-2» небезпечний — інтерв’ю з експертом Михайлом Гончаром

Зазначимо, що транзит російського газу через газотранспортну систему України є однією з найбільших статей експорту українських послуг та приносить Україні щороку декілька мільярдів доларів. Зокрема, у 2018 році доходи від транзиту російського газу перевищили українські витрати на імпорт газу на 0,7 мільярдів доларів.

Втрата Україною транзиту означатиме втрату значної частини валютної виручки.

Пов`язані новини