У Гонконзі під час акції протесту поліція застосувала водомети і сльозогінний газ
У Гонконзі під час акції протесту знову відбулися сутички між демонстрантами та правоохоронцями.
Про це повідомляє Deutsche Welle.
Повідомляється, що 28 вересня десятки тисяч людей вийшли на мітинг з нагоди п`ятої річниці «Революції парасольок», яка почалася восени 2014 року через намір китайської влади провести вибори керівника місцевої адміністрації.
Мирна демонстрація проходила в парку поблизу міського парламенту, де також відбувались акції п’ять років тому.
Водночас деякі протестувальники перекрили вулицю та почали кидати у бік правоохоронців цеглу і «коктейлі Молотова». Поліцейські у відповідь застосували проти натовпу водомети та сльозогінний газ.
Активісти планують продовжувати протести. Зокрема, заплановані демонстрації на 1 жовтня, коли має відбутися великий військовий парад з нагоди 70-річчя утворення КНР.
Раніше протестувальники в Гонконзі розгромили торговельний центр «Нью-Таун Плаза» в окрузі Сатхінь та спаплюжили прапор КНР.
Нагадаємо, що 14 вересня сталася сутичка між проурядовими та продемократичними активістами в районі Коулун-бей у материковій частині міста. В одному з торгових центрів зібралися сотні протестувальників з прапорами КНР, які почали вигукувати образи на адресу продемократичних активістів.
Масові акції протесту тривають у Гонконзі з червня, спочатку їх учасники вимагали скасувати поправку до закону, яка б дозволила екстрадувати людей з Гонконга до материкового Китаю. Очільниця території Керрі Лем 4 вересня пообіцяла відкликати цю поправку, проте протести це не зупинило.
Мітингарі вимагають демократичних реформ, зокрема загального виборчого права, розслідування випадків насильства силовиків над протестувальниками та відставки самої Лем.
Гонконг — особливий адміністративний район Китаю, один із фінансових центрів світу, розташований на острові на південному сході країни, колишня британська колонія. Після закінчення Другої світової війни Гонконг належав Великій Британії, але у 1984 році Лондон зобов’язався передати Гонконг Пекіну за умов, що острів збереже економічну незалежність і капіталістичний устрій. У 1997 році Китай отримав суверенітет над Гонконгом, відтоді вони існують за формулою «одна країна — дві системи».
- Поділитися: