Поліція Гонконгу 25 серпня вперше застосувала зброю проти учасників масових протестів в місті.

Про це повідомляє ВВС.

Так, офіцер поліції вистрілив з пістолета.

Крім того, кілька інших офіцерів також направили зброю на протестувальників, які переслідували їх з палицями і жердинами.

У поліції заявили, що співробітники правоохоронних органів вели попереджувальний вогонь по протестуючих.

«Кілька офіцерів були доставлені в лікарню в результаті зіткнень», — повідомили в поліції.

Раніше повідомлялось, що у Гонконзі поліція вперше з моменту початку антиурядових протестів застосувала водяні гармати проти мітингувальників.

9 червня 2019 року відбулася найбільша демонстрація в Гонконзі з моменту його переходу від британського до китайського правління в 1997 році в межах угоди «одна країна, дві системи». Ця угода гарантує особливу автономію, включаючи свободу зібрань, свободу преси й незалежну судову систему.

«Громадянський фронт за права людини», який організував акцію, заявив про понад 1,3 мільйона учасників. Також демонстранти перекрили дві ключові траси у регіоні

Підставою для протестів стали зміни законодавства про екстрадицію на материковий Китай.

Під час багатотисячних протестів у Гонконзі правоохоронці почали силовий розгін демонстрантів. Поліція застосувала сльозогінний газ та стріляла гумовими кулями в учасників мирних акцій проти змін до закону про екстрадицію на материковий Китай. За даними адміністрації лікарні Гонконгу, станом на вечір 12 червня 72 людини шпиталізували.

15 червня влада Гонконгу відклала законопроект про екстрадицію до Китаю. Закон відклали на «невизначений термін».

Але демонстранти не покинули вулиць. За словами активістів, заяви Керрі Лам про відкладення розгляду законопроекту є недостатніми, і документ мають відкликати назавжди. Також протестувальники вважають, що лідерка території має піти у відставку через використання поліцією сили у сутичках, які відбулися у Гонконзі 12 червня.

Поділитись: