Верховний суд Гонконгу відхилив протест проти заборони носити маски, з яким раніше звернулися до суду гонконгські законодавці з демократичного табору.

Про це повідомляє dpa.

Суд також постановив, що в кінці жовтня має відбутися детальна перевірка з цього питання.

Виступаючи в суді, фахівець з конституційного права Глейдіс Лі, що представляв демократичний табір, заявила, що глава уряду Гонконгу Керрі Лам перевищила повноваження виконавчої влади, видавши закон в обхід парламенту. Крім того, юристка вказала на те, що законом про надзвичайний стан, яким скористалася Лам для введення заборони на приховування особи на демонстраціях, вже майже сто років, він був прийнятий за часів, коли Гонконг був британською колонією.

Раніше повідомлялось, що у Гонконзі під час протестів правоохоронець ймовірно поранив з вогнепальної зброї 14-річного підлітка.

Масові акції протесту тривають у Гонконзі з червня, спочатку їх учасники вимагали скасувати поправку до закону, яка б дозволила екстрадувати людей з Гонконга до материкового Китаю. Очільниця території Керрі Лем 4 вересня пообіцяла відкликати цю поправку, проте протести це не зупинило.

Мітингарі вимагають демократичних реформ, зокрема загального виборчого права, розслідування випадків насильства силовиків над протестувальниками та відставки самої Лем.

Раніше протестувальники в Гонконзі розгромили торговельний центр «Нью-Таун Плаза» в окрузі Сатхінь та спаплюжили прапор КНР.

Нагадаємо, що 14 вересня сталася сутичка між проурядовими та продемократичними активістами в районі Коулун-бей у материковій частині міста. В одному з торгових центрів зібралися сотні протестувальників з прапорами КНР, які почали вигукувати образи на адресу продемократичних активістів.

Гонконг — особливий адміністративний район Китаю, один із фінансових центрів світу, розташований на острові на південному сході країни, колишня британська колонія. Після закінчення Другої світової війни Гонконг належав Великій Британії, але у 1984 році Лондон зобов’язався передати Гонконг Пекіну за умов, що острів збереже економічну незалежність і капіталістичний устрій. У 1997 році Китай отримав суверенітет над Гонконгом, відтоді вони існують за формулою «одна країна — дві системи».

Поділитись: