У Гонконзі знову масові протести, поліція затримала понад 50 людей

Чоловік вказує пальцем на поліцейського під час акції протесту проти закону про нацбезпеку, Гонконг, 28 червня 2020 року
Чоловік вказує пальцем на поліцейського під час акції протесту проти закону про нацбезпеку, Гонконг, 28 червня 2020 рокуEPA-EFE/JEROME FAVRE

У Гонконзі відновилися масові протести на тлі планів влади Китаю ухвалити так званий закон про нацбезпеку, який суттєво обмежує автономію міста.

Про це повідомляє South China Morning Post.

Протестувальники зібралися у північній материковій частині Гонконгу Коулун біля однієї зі станцій метро, вони вигукували гасла проти закону щодо нацбезпеки.

Поліція вимагала розійтися, бо «акція незаконна». Згодом силовики почали затримувати протестувальників. Як зазначає видання, після тривалого протистояння поліція застосувала сльозогінний газ.

Загалом силовики арештували 53 людей, серед яких двоє районних радників. Противники центральної влади Китаю планують вийти на наступну акцію 1 липня — у річницю передачі Гонконгу КНР Великою Британією.

Акція протесту відбулась на тлі початку триденної сесії у Пекіні вищого законодавчого органу країни, який і планує остаточно схвалити так званий закон про нацбезпеку.

Нагадаємо, в Гонконгу з новою силою спалахнули протести. Приводом стало ухвалення вищим органом Комуністичної партії Китаю так званого закону про національну безпеку. Він передбачає, що в регіоні заборонять антиурядові заклики та заклики до відокремлення від Китаю. Його попередньо ухвалили 28 травня, і для набуття чинності (що очікується вже восени цього року) його не має затверджувати влада Гонконгу.

Серед іншого закон передбачає покарання аж до довічного ув'язнення за злочини у сфері нацбезпеки. Раніше максимальною санкцією було 10 років.

Гонконг — особливий адміністративний район Китаю, один із фінансових центрів світу, розташований на острові на південному сході країни, колишня британська колонія. Після закінчення Другої світової війни Гонконг належав Великій Британії, але у 1984 році Лондон зобов’язався передати Гонконг Пекіну за умов, що острів збереже економічну незалежність і капіталістичний устрій. У 1997 році Китай отримав суверенітет над Гонконгом, відтоді вони існують за формулою «одна країна — дві системи».