У Генеральній прокуратурі України не бачить підстав для обрання запобіжних заходів фігурантам розслідування Bihus.Info про розкрадання в оборонному секторі Андрію Рогозі і Віталію Жукову, яких підозрюють у заниженні податків.

У Генеральній прокуратурі України не бачить підстав для обрання запобіжних заходів фігурантам розслідування Bihus.Info про розкрадання в оборонному секторі Андрію Рогозі і Віталію Жукову, яких підозрюють у заниженні податків.

У прокуратурі наголосили, що чоловіки «в повному обсязі» погасили «збитки, завдані державному бюджету» ще до завершення досудового розслідування, повідомляють «Українські новини».

У ГПУ вважають, що не існує ризиків втечі, тиску на свідків чи знищення доказів підозрюваними.

Також повідомляється, що Головна військова прокуратура розслідує справу про розкрадання коштів, їх легалізацію, ухилення від сплати податків, фіктивне підприємництво і підробку документів ще з 2016 року.

Так, слідство встановило, що посадові особи «Оптимумспецдеталь» під час постачання запчастин та комплектуючих на державні підприємства занизили податки. Їм повідомили про підозри про ухилення від податків на 26,6 мільйона гривень.

Раніше генпрокурор Луценко заявив, що ГПУ отримала листування фігурантів розслідування журналістів щодо розкрадання в оборонному комплексі з телефонів Андрія Рогози та Віталія Жукова, утім на них є не всі діалоги, які показали журналісти.

Нагадаємо, 11 березня Bihus.Info оприлюднив останню частину розслідування про корупцію в оборонці, згідно з якою група осіб вела переговори про передачу хабара правоохоронцям за те, щоб вони не проводили розслідування та не притягали нікого до відповідальності за незаконні дії між компанією Оптимаспецдеталь та підприємствами Укроборонпрому під час укладання й виконання договорів щодо поставок військового обладнання на заводи групи державних оборонних компаній.

25 лютого програма «Наші гроші з Денисом Бігусом»випустила першу частину розслідування, у якій йдеться, що син заступника секретаря Ради національної безпеки й оборони Олега Гладковського — Ігор є учасником схем з розкрадання в оборонному комплексі України. Олег Гладковський, своєю чергою, є близьким другом президента Петра Порошенка. За даними розслідувачів, керівництво концерну Укроборонпром знало про шахрайські оборудки й давало на них згоду.

Перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський звернувся до правоохоронців із заявою про перевірку фактів з розслідування програми «Наші гроші» та попросив тимчасово зупинити його повноваження на посаді. Порошенко його відсторонення підтримав, а 4 березня підписав указ про звільнення з посади першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського.

Поділитись: