У Грузії — третій день протестів. Мітингувальники закликають звільнити політв'язнів

У Грузії третій день поспіль тривають протести під будівлею парламенту у Тбілісі. Учасники мітингу вимагають негайного відкликання законопроєкту про іноагентів — як політичного, так і юридичного, а також звільнення політв'язнів.
Вдень 9 березня грузинські активісти анонсували продовження протестів, попри заяву влади про відкликання закону про «іноагентів». Як пише «Грузія-онлайн», на проспекті Руставелі у Тбілісі перекрито автомобільний рух, біля будівлі парламенту зібралися опозиційні політики, встановлено сцену.
У найбільшій опозиційній партії Грузії «Єдиний національний рух» опублікували вимоги протестувальників: негайне підписання відкликання/скасування законопроєкту як юридично, так і політично; звільнення всіх утримуваних борців за євроінтеграцію.
Там також заявили, що не організовували та не підтримували ідею проведення концерту на сьогоднішній акції протесту, а виступ будь-якого артиста «буде особистим вираженням цієї конкретної людини та не матиме нічого спільного з волею партії».
На прилеглій до місця протесту території мобілізовано поліцію. За даними ЗМІ, під час акцій протесту 7-8 березня поліція затримала загалом 133 людей. У МВС Грузії повідомили, що всіх затриманих вже відпустили — частина постала перед судом, частину відпустили на волю через закінчення терміну перебування в СІЗО.
Окрім того, за даними Спеціальної слідчої служби, надійшло 22 повідомлення про можливе застосування правоохоронцями сили до протестувальників. За даними відомства, триває перевірка та вилучення записів камер спостереження.
Що передувало?
7-го та 8 березня під будівлею грузинського парламенту зібрався багатотисячний протест проти ухвалення законопроєкту про «іноземних агентів» — на зразок російського. Його встигли підтримати в першому читанні.
Між протестувальниками та правоохоронцями спалахнули сутички. Мітингувальники прорвали барикаду, силовики застосовували проти демонстрантів перцевий спрей, водомети, світло-шумові гранати та відтісняли демонстрантів від парламенту.
На протести вийшли громадські активісти, студенти, опозиційні політики закликали прийти своїх прихильників. Мітингувальників підтримала президентка Грузії Саломе Зурабішвілі, яка пообіцяла ветувати закон.
9 березня партія влади Грузії заявила про відкликання з парламенту законопроєкту та його альтернативного варіанта, за який не встигли проголосувати в першому читанні.
Однак грузинські правники кажуть, що самої декларації про відкликання документа замало. Проєкт, ухвалений у першому читанні, відкликанню не підлягає, для цього він має бути винесений на голосування у другому читанні та відхилений за його підсумками
- Поділитися: