УКРАЇНА

ГПУ не «заморожувала» справу Манафорта та запропонувала США спільне розслідування — Луценко

24 травня, 2018 00:11
УКРАЇНА/ГПУ не «заморожувала» справу Манафорта та запропонувала США спільне розслідування — Луценко
Зберегти
Вигляд
Луценко звернувся до американського спецпрокурора Роберта Мюллера з пропозицією створити спільну групу розслідування цієї справи.

Генеральна прокуратура не «заморожувала» розслідування справи колишнього політтехнолога екс-президента України Віктора Януковича,екс-глави передвиборчого штабу Трампа Пола Манафорта. Генпрокурор Юрій Луценко звернувся до американського спецпрокурора Роберта Мюллера з пропозицією створити спільну групу розслідування цієї справи.

Про це Юрій Луценко розповів в інтерв’ю «Голос Америки».

«Спекуляції навколо так званого замороження справи Манафорта, котрі лунали від американського провідного видання (New York Times-ред.), а тепер і від британської служби (ВВС – ред.), повністю не відповідає дійсності», — заявив Луценко.

Він сказав, що на сьогодні Генеральна прокуратура України має провадження, в яких фігурує Пол Манафорт.

«Ми провели низку слідчих дій і щонайменше 4 рази запросили міжнародної правової допомоги від американських колег, яку ми отримали. Більше того, ми отримали дані, що саме наша інформація була витребувана Мюллером восени минулого року. І це слідство ведеться силами цього спеціально сформованого підрозділу», — сказав генпрокурор.

Він додав, що у лютому 2018 року звернувся через посольство США до спецпрокурора Мюллера з пропозицією повного сприяння у справі Манафорта, «аж до створення спільної групи розслідування».

«Ми зробили все можливе щоб ця справа розслідувалася згідно чинного законодавства», — додав Луценко.

Манафорта звуинувачують у відмиванні грошей, ухиленні від податків і шахрайстві, його також звинувачують в тому, що займався лобіюванням інтересів в США  уряду України часів Віктора Януковича, хоч не був зарєстрований, як іноземний агент.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Криваві гроші»: що відомо про ймовірну  причетність Манафорта до розстрілів на Майдані.

Усього, згідно з офіційними документами, Манафорт отримав понад 12 мільйонів доларів від Партії регіонів з 2007 по 2009 роки. Також повідомлялося, що в США розслідуватимуть можливу участь Манафорта в корупційних схемах в Україні

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як Манафорт хотів інформаційно знищити Тимошенко— нові факти з розслідування The Guardian.

У травні 2018 року газета The New York Times повідомила, що Генпрокуратура України у квітні «заморозила» розслідування чотирьох справ, які стосуються Пола Манафорта та перешкоджала взаємодії українських слідчих з офісом спецпрокурора США.

Сенатори США попросили Луценка пояснити ситуацію щодо співпраці ГПУ і Мюллера у справі Манафорта.

Заступник генпрокурора Євгеній Єнін заявив, що «жодних «заборон» виконувати запити про міжнародно-правову допомогу з США не існує в природі». Тому про жодні проблеми в міжнародно-правовому співробітництві між ГПУ та американськими партнерами не може бути мови. 

Кращим свідченням цього, на думку Єніна, є повернуті з США в Україну понад 600 тисяч доларів в межах проваджень, пов’язаних зі згаданими у статті провадженнями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як Манафорт хотів інформаційно знищити Тимошенко— нові факти з розслідування The Guardian.

Раніше австрійське видання заявило, що Манафорт міг платити екс-канцлеру Австрії за лобізм інтересів Януковича.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Манафорт здійснив з десяток поїздок до України після Майдану» — інтерв'ю Громадського з американським публіцистом Франком Фоером. 

Пов`язані новини