Заступник генерального прокурора України Євген Єнін заявив, що ГПУ розглядає документи понад 20 осіб, яких підозрюють у причетності до терористичного угруповання «Ісламська держава».

Заступник генерального прокурора України Євген Єнін заявив, що ГПУ розглядає документи понад 20 осіб, яких підозрюють у причетності до терористичного угруповання «Ісламська держава».

Про це Єнін повідомив, відповідаючи на питання Громадського щодо того, скільки людей у списку на екстрадицію пов'язані з ІД.

«Хочу сказати, що жоден з цих людей на сьогоднішній день не написав заяву стати добровольцем в антитерористичній операції, щоби на ділі довести, що він є особистим ворогом (глави Чечні Рамзана — ред.) Кадирова чи (президента РФ Володимира — ред.) Путіна», — сказав заступник генпрокурора.

Також Єнін наголосив, що деякі з цих осіб є фігурантами кримінальних справ через правопорушення, вчинені на території України.

Він додав, що один з «поплічників» громадянина РФ Тимура Тумгоєва, якого Україна екстрадувала до Росії, після клопотання народних депутатів вийшов з-під варти і перебував під домашнім арештом.

«Зазначена особа протягом декількох тижнів позбулася браслету, а буквально через місяць-півтора при спробі перевірки документів вчинила збройний опір представникам Служби безпеки України, які зазнали тілесних ушкоджень», — розповів Єнін.

Раніше Єнін заявив, що за останні 4 роки Росія видала Україні понад 90 правопорушників.

Також заступник генпрокурора розповів, що громадянин РФ Тимур Тумгоєв, якого Україна екстрадувала в Росію, зізнався в тому, що воював у Сирії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Україна видала ФСБ росіянина Тумгоєва: що відомо

13 вересня прес-секретар Генеральної прокуратури Андрій Лисенко повідомив, що Україна екстрадувала Росії громадянина Російської Федерації Тимура Тумгоєва з дотриманням вимог чинного національного законодавства та міжнародних договорів.

У Росії Тумгоєва обвинувачують у тому, що він брав участь в бойових діях у Сирії в складі одного з формувань угруповання «Ісламська держава».

Удень 17 вересня представники націоналістичних організацій під будівлею Генеральної прокуратури України у зв’язку з екстрадицією у Росію громадянина РФ Тимура Тумгоева, який імовірно воював на Донбасі.  Між силовиками та представниками націоналістичних рухів сталися сутички.

У поліції заявили, що під час сутичок постраждали семеро правоохоронців. За фактами подій внесли відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за двома статтями Кримінального кодексу України — ст. 345 (Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) та ст. 296 (Хуліганство).

Поділитись: