В американському місті Повей, що на північ від Сан-Діего, озброєний чоловік зайшов у синагогу та відкрив вогонь — одна жінка загинула. Ще троє людей постраждали.

Про це повідомляє BBC з посиланням на поліцію.

За повідомленнями поліції, чоловік зі зброєю зайшов до синагоги під час святкування Песаха.

Після нападу правоохоронці вже арештували 19-річного чоловіка.

NBCNews додає, що перед нападом 19-річний підозрюваний з іменем Джон Т. Ернест опублікував антисемітський лист. Та анонсував «пряму трансляцію», як це робив підозрюваний у розстрілах людей в мечетях новозеландського Крайстчерча. Його пост у Facebook також мав посилання на пісні, які він збирався увімкнути під час нападу.

NBCNews зазначає, що лист був схожим «за форматом і тональністю» на оприлюднене звернення Брентона Тарранта, якого підозрюють у вбивстві 50 людей в мечетях Нової Зеландії.

Ріта Катц, керівниця ресурсу SITE Intelligence Group (відстежує діяльність бойовиків) зазначила, що у своєму листі підозрюваний описав свою ненависть до євреїв та мусульман.

У своєму листі Джон також вказав, що захоплюється Адольфом Гітлером. А також, що йому знадобилося 4 тижні, аби підготувати стрілянину.

Нагадаємо:

  • 15 березня у двох мечетях новозеландського міста Крайстчерч відкрили вогонь, загинули 49 людей. Зранку 17 березня поліція знайшла ще одне тіло після розстрілу, кількість загиблих зросла з 49 до 50.
  • Один з нападників — 28-річний автралієць Брентон Таррант — перед тим, як відкрити вогонь, він поширив 74-сторінковий маніфест, у якому висловив свою ненависть до мігрантів, а також пояснив мотиви своїх дій. Свій вчинок Брентон назвав «терактом». Упродовж 17 хвилин вів пряму трансляцію з мечеті, згодом Facebook прибрав відео, а також заблокував його профіль.
  • За 9 хвилин до розстрілу людей він розіслав свій маніфест за понад 30 парламентськими адресами, зокрема прем'єр-міністерці країни Джасінді Ардерн. Додамо, що в маніфесті, оприлюдненому перед нападом, терорист зазначив: «Ви не знайдете спокою ні в Ісландії, ні в Польщі, ні в Новій Зеландії, ні в Аргентині, ні в Україні».
  • Після теракту поліція взяла під варту чотирьох людей — трьох чоловіків і одну жінку. Правоохоронці заявили, що затримані не були у «списку нагляду» як Нової Зеландії, так і Австралії.
Поділитись: