УКРАЇНА

У ході УПЦ КП в Києві взяли участь близько 65 тисяч людей — МВС

28 липня, 2018 21:13
УКРАЇНА/У ході УПЦ КП в Києві взяли участь близько 65 тисяч людей — МВС
Зберегти
Вигляд
У Києві у ході Української православної церкви Київського патріархату з нагоди святкування 1030-річчя хрещення Русі-України взяли участь близько 65 тисяч людей.

У Києві у ході Української православної церкви Київського патріархату з нагоди святкування 1030-річчя хрещення Русі-України взяли участь близько 65 тисяч людей.

Про це повідомив перший заступник міністра внутрішніх справ Сергій Яровий.

«Ситуація спокійна та контрольована. Як і вчора, підрозділи вибухотехніків та кінологів перевірили маршрут Ходи аби не допустити терактів та провокацій. За безпеку громадян відповідають поліцейські, нацгвардійці та підрозділи ДСНС», — йдеться у повідомленні на сайті МВС.

За його словами, як і в п'ятницю, підрозділи вибухотехніків і кінологів перевірили маршрут, яким рухалася колона прочан, щоб не допустити терактів і провокацій.

28 липня у Києві відбулися урочисті заходи з нагоди 1030-річчя хрещення Київської Русі-України, під час яких зокрема виступив президент України Петро Порошенко та очільники церков.

Центральними вулицями столиці пройшла хода, організована Українською православною церквою Київського патріархату. Вона завершиться молебнем о 13:00 на Володимирській гірці. У ході взяли участь і Петро Порошенко з дружиною Мариною та глави церков. На заході були присутні також і політики. Очолили колону священиків військові капелани.

Повідомлялося, що у Києві правоохоронці працюють у посиленому режимі для забезпечення громадського порядку під час заходів в рамках святкування 1030-річчя хрещення Київської Русі-України.

Через заходи до річниці Хрещення Русі в Києві обмежили рух  низкою вулиць. 

У Києві біля Кабінету міністрів під час ходи вірян Української православної церкви Московського патріархату поліція затримала трьох людей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Геть від Москви: чи підтримають прихожани та священики УПЦ МП єдину помісну церкву в Україні?

Нагадаємо, 19 квітня 2018-го Верховна Рада України підтримала звернення президента про створення Української помісної церкви

Президент Петро Порошенко зустрівся з представниками українських церков. Патріарх УПЦ КП Філарет та предстоятель УАПЦ Макарій передали главі держави звернення до Вселенського патріарха Варфоломія про надання українській церкві Томосу про автокефалію. Відтак глави українських церков закликали Варфоломія надати дозвіл на створення єдиної української церкви.

УПЦ Київського патріархату також закликала УПЦ МП підтримати створення помісної церкви. В УПЦ МП заявили, що немає ніяких підстав для визнання іншої православної церкви.  

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави і зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

Більше про:
# мвс
# Київ
Пов`язані новини