У Киргизстані порушили справу проти дружини експрезидента Атамбаєва
Дружина експрезидента Киргизстану Алмазбека Атамбаєва Раїса Атамбаєва заявила, що проти неї також порушують кримінальні справи.
Про це повідомило «Радіо Свобода».
Справу проти дружини експрезидента порушили у межах розслідування проти колишнього завідувача відділу судової реформи й законності апарату президента Манаса Арабаєва, якого у червні затримали за підозрою в корупції.
«Хочу сказати, що я ніколи не втручалася в справи суддів, я знала, що політика — це брудна справа, і намагалася не втручатися в неї. Я навіть не знаю жодного суддю» — зазначила Атамбаєва.
Манаса Арабаєва затримали 2 червня, стосовно нього порушили порушено кримінальну справу за статтею «корупція». Арабаєва підозрюють у зловживанні посадовим становищем в інтересах окремих злочинних груп, які здійснили рейдерське захоплення об'єктів підприємництва іноземних інвесторів.
2 липня в ефірі киргизького телеканалу «Ала-Тоо 24» показали розслідування, в якому йшлося про причетність дружини колишнього президента Раїси Атамбаєва до рейдерського захоплення майна закордонних інвесторів. У сюжеті Манас Арабаєв дав відповідні свідчення правоохоронним органам. 5 липня його випустили під домашній арешт.
Нагадаємо, 7 серпня у селищі Кой-Таш у Киргизстані спецназ штурмував резиденцію 4-го президента Киргизстану Алмазбека Атамбаєва, але його прихильники відбили резиденцію і звільнили Атамбаєва. Унаслідок сутичок постраждали понад 80 людей, один правоохоронець загинув, а спецназ Державного комітету нацбезпеки не зміг затримати колишнього президента. Але наступного дня була друга спроба штурму резиденції й 8 серпня Атамбаєва затримали.
- Алмазбек Атамбаєв — президент Киргизстану у 2011-2017 роках. У червні 2019-го парламент позбавив його недоторканості, тепер йому загрожує довічне ув’язнення за звинуваченнями у корупції. За версією спеціальної депутатської комісії, експрезидент причетний до корупційних схем при модернізації ТЕЦ Бішкеку, що призвело до аварії на об’єкті у 2018 році, незаконного привласнення земель, а також звільнення кримінального авторитету Азіза Батукаєва у 2013 році.
- Генпрокуратура підтримала більшість звинувачень, сам експрезидент назвав ці звинувачення абсурдом і відмовився приходити на допити.
- Наступником Атамбаєва став Сооронбай Жеенбеков. Спершу в них були дружні стосунки — експрезидент усіляко підтримував кандидатуру однопартійця на пост глави держави. Однак згодом давні друзі розсварилися. Як розповіли киргизькі журналісти Громадському, це сталося після того, як новий президент Жеенбеков оголосив війну корупції та розкритикував боротьбу з нею за минулої влади.
- Поділитися: