Влада китайської провінції Гуандун, де зафіксували 14 випадків зараження новим коронавірусом, надіслала генеральним консульствам інструкцію для іноземців, які мають намір поїхати до регіону.

Про це повідомило Міністерство закордонних справ, а також опублікувало неофіційний переклад інструкції українською.

«У сезон підвищеної захворюваності на респіраторні інфекційні захворювання взимку та навесні слід звернути увагу на необхідність провітрювання приміщень, особистий захист від переохолоджень та теплий одяг, миття рук, особисту гігієну та заняття фізичними вправами, по можливості також уникати публічних місць (скупчення великої кількості людей в одному місці)», — йдеться у документі.

Також рекомендується вдягати респіратори для зменшення поширення мікробів.

«Якщо у вас лихоманка або симптоми інфекції, необхідно вчасно звернутися до медичного закладу», — просить влада провінції Гуандун.

За останніми даними, від нового вірусу померли вже шестеро людей, аеропорти у всьому світі посилюють перевірку пасажирів, що прилітають з Китаю, передає Reuters.

Нагадаємо, після спалаху пневмонії, викликаної досі невідомим збудником, який зафіксували в китайському місті Ухан у грудні 2019 року, новий невідомий коронавірус виявили у понад 200 людей у Китаї. Крім того, його виявили в однієї жінки в Таїланді, яка прилетіла туди з Ухані, у мешканця Японії, який навідувався до Ухані, та в китаянки, яка приїхала до Південної Кореї.

20 січня Національна комісія з охорони здоров’я Китаю вперше офіційно підтвердила, що інфекція може передаватися від людини до людини.

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) розглядає можливість оголосити міжнародну надзвичайну ситуацію в галузі охорони здоров’я щодо вірусу — як це було зроблено зі свинячим грипом та вірусом Еболи. Рішення мають ухвалити на засіданні 22 січня.

Нова інфекція може спричинити різні хвороби. Наразі вона проявляється як пневмонія або інші респіраторні захворювання. Однак вчені відзначають схожість нового коронавірусу до іншого вірусу, який є збудником потенційно смертельно небезпечного тяжкого гострого респіраторного синдрому (ТГРС). Унаслідок спалаху цього захворювання у 2002-2003 роках загинули понад 700 людей у ​​всьому світі. Тоді спалах почався у Китаї й загалом заразив понад 8000 людей у ​​26 країнах.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile