У Китаї заборонили мовлення BBC через «серйозне порушення правил висвітлення новин»
Державна адміністрація радіо і телебачення Китаю (NRTA) заборонила міжнародному інформаційному телеканалу BBC World News здійснювати мовлення на території країни.
Про це пише Xinhua.
Китайський регулятор звинувачує британського телерадіомовника в серйозних порушеннях положень законодавства Китаю про роботу іноземних супутникових телеканалів.
Зокрема, у Китаї заявили, що журналісти BBC нібито порушували вимоги до правдивого висвітлення новин, шкодили національним інтересам Китаю та підривали національну єдність.
«Оскільки робота телеканалу не відповідає вимогам Китаю як міжнародного мовника, BBC World News не має права продовжувати роботу на території КНР. NRTA не прийме заявку каналу на мовлення наступного року», ㅡ ідеться в повідомленні.
У BBC зазначили, що розчаровані таким рішенням уряду Китаю та пов'язують це з тим, що в січні 2021 року Велика Британія заборонила мовлення на території країни англомовної версії каналу China Global Television Network (CGTN).
Окрім того, британські журналісти висвітлювали репресії проти уйгурів та інших етнічних і релігійних меншин у Китаї, що також не сподобалося китайському уряду.
Міністр закордонних справ Великої Британії Домінік Рааб заявив, що рішення Китаю є «неприпустимим обмеженням свободи ЗМІ».
«Китай має найсуворіші обмеження щодо свободи засобів масової інформації та інтернету по всьому світу, і цей останній крок лише зашкодить репутації Китаю в очах світу», ㅡ написав він у Twitter.
Свобода слова в Китаї
Це не вперше уряд КНР обмежує роботу іноземних журналістів у країні. Торік Китай анулював акредитації трьох журналістів видання The Wall Street Journal через критичний матеріал.
Видання опублікувало колонку «Китай — справжня хвора людина Азії» американського вченого Вальтера Рассела Міда в розділі «Думки». У матеріалі йшлося про китайський коронавірус. Так, Мід писав, що влада країни все ще намагається приховати справжні масштаби проблеми.
Словосполучення «хвора людина Азії» використовували наприкінці XIX — на початку XX століття для позначення експлуатації Китаю іноземними державами.
- Поділитися: