Вчені виявили у північному Китаї в районі Наньфен, ймовірно, найстарішу зелену водорість — припускають, що їй приблизно мільярд років. Це може свідчити про те, що середня оцінка часу, коли виникли зелені водорості, нині занижена

Про це повідомили науковці з Політехнічного Університету Вірджинії, статтю опублікували в журналі Nature Ecology & Evolution.

Водорості дали ім'я Proterocladus antiquus, збереглася вона набагато краще за попередні виявлені, відтак є можливість у деталях роздивитися її під мікроскопом.

Автори статті припускають, що найбільш ранні зелені водорості були одноклітинними, тоді як у цієї сформувалося розгалужене тіло розміром до трьох міліметрів у висоту.

Її клітини диференційовані: крім звичайних витягнутих клітин у неї виявилися вбудовані округлі клітини з потовщеною клітинною стінкою. Дослідники вважають, що це пов’язано з виживанням у несприятливих умовах.

Як наголошують вчені, нова знахідка означає, що середня оцінка часу, коли виникли зелені водорості, занижена. Якщо один мільярд років тому на Землі з'явилися складні багатоклітинні форми, то найпримітивніші водорості повинні були сформуватися набагато раніше.

Нагадаємо, американські дослідники з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі виявили у сучасних жителів Західної Африки від 2 до 19% ДНК, схожої на архаїчну, якої не було в неандертальців і денисівців.

Поділитись: