У Києві біля Верховної Ради протестували проти створення ринку землі
У Києві на площі Конституції біля Верховної Ради 30 жовтня аграрії вийшли на акцію протесту проти створення ринку землі.
Про це передає кореспондента hromadske.
Мітингувальники вимагали виключити з порядку денного розгляд законопроєкту №2178-10 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення». Проєкт передбачає створення в Україні ринку землі з 1 жовтня 2020 року.
Учасники акції вважають, що ухвалення законопроєкту позбавить їх можливості працювати.
«Україна може бути втраченою для нас і потомків. Нашу землю продадуть іноземцям за безцінь. Тому ми не можемо це допустити. Наш аграрний сектор зараз дуже ефективно працює. Тому в час нестабільності позбавити аграріїв можливості працювати на своїй землі — неправильно. Боротьба буде важка, але просто так землю ми не віддамо», — сказав аграрій з Тернополя Володимир Мужевич.
10 жовтня Володимир Зеленський виступив за тимчасове обмеження на продаж землі іноземців після скасування мораторію.
5 вересня Кабмін затвердив законопроєкт про ринок землі. Прем'єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що цей законопроєкт є лише першим з низки актів, направлених на створення ринку землі в Україні. Згодом даний законопроєкт зареєстрували у Верховній Раді.
За словами міністерки фінансів Оксани Маркарової, за допомогою програми уряду зі здешевлення кредитів на купівлю землі, ставки на ці кредити знизять нижче 5% річних. На цю програму у 2020 році передбачили 4,4 мільярда гривень.
19 вересня прем'єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що ринок землі в Україні запрацює 1 жовтня 2020 року.
Раніше в уряді повідомили, що дозволять іноземним компаніям продавати та купувати земельні паї. Водночас для цього цим компаніям треба створити юридичну особу в Україні.
Нагадаємо, що президент України Володимир Зеленський доручив парламенту до 1 грудня 2019 року ухвалити законопроєкт про ринок земель сільськогосподарського призначення.
Нагадаємо, що раніше президент України Володимир Зеленський виступив за скасування мораторію на продаж землі та відкриття ринку сільськогосподарських земель в Україні.
Зазначимо, що через заборону на продаж сільськогосподарської землі в Україні (дію мораторію на продаж) єдиним способом передати землю іншій зацікавленій особі за винагороду є її здача в оренду. Договори на оренду землі зазвичай є довгостроковими та укладаються в середньому на 8-10 років. При цьому, вартість оренди земельних паїв є заниженою, а ринок — неконкурентним, адже, як правило, на оренду паїв претендує лише один орендар, який і диктує ціну.
- Поділитися: