Фото:

Остап Яриш/ Громадське

У Києві під стінами посольства Грузії відбулась акція протесту — декілька десятків людей вийшли з вимогою звільнити шістьох українців, яких затримали у Тбілісі у неділю, 2 грудня.

Затримані чоловіки — учасники батальйону «Донбас». Серед них Ігор Орленко, Юрій Коростильов, Роланд Мелія, Олександр Нікулін, Сергій Кладько та Дмитро Курагін. Разом з ними також затримали громадянина Грузії, який воював на сході України, Луку Чхетію.

Демонстранти тримали фотографії українців і скандували «Свободу нашим хлопцям!», вимагаючи зустрічі із послом.

У те, що українці готувались брати участь в будь-яких політичних акціях, присутні під посольством не вірять. Учасники акції заявили, що затримання у Грузії —це спланована провокація з метою посварити український та грузинський народ.

Фото:

Остап Яриш/ Громадське

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Туристи чи диверсанти? Що відомо про затриманих у Грузії українців

Нагадаємо, що 2 грудня у Тбілісі затримали 6 українців та 1 грузина. Радник президента Юрій Бірюков заявив, що серед затриманих був народний депутат Семен Семенченко. Сам депутат спростував, що був серед затриманих. Як повідомили грузинські ЗМІ, українців могли підозрювати в нібито підготовці диверсій під час протестів.

Згодом депутат Семен Семенченко назвав імена громадян України, затриманих у Грузії за підозрою в незаконному зберіганні зброї.

У неділю 2 грудня у Тбілісі кілька тисяч людей вийшли на мітинг опозиції, яка відмовилася визнавати результати другого туру виборів президента. Кандидат від опозиційної партії «Єдиний національний рух» Грігол Вашадзе заявив, що вимогою учасників мітингу є дострокові парламентські вибори. Опозицію у Грузії очолює Вашадзе та екс-президент Грузії Міхеіл Саакашвілі.

На противагу цьому мітингу на вулиці також вийшли його противники, які виступили за чинну владу та новообрану президентку.

28 листопада у Грузії відбулися вибори президента, які вперше в історії країни виграла жінка. Так новою президенткою країни стала підтримувана керівною партією Саломе Зурабішвілі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вибори в Грузії як неформальна боротьба Саакашвілі та проросійського олігарха Іванішвілі. Переміг другий

Поділитись: