Поїзди у Київському метрополітені їздять за звичайним графіком після оголошення у Києві обмежень через загрозу поширення коронавірусу SARS-CoV-2.

Про це повідомили hromadske у пресслужбі Київського метрополітену.

Там зазначили, що дезінфекція в метро проводиться з кінця січня в посиленому режимі.

«Щонайменше двічі на день обробка з дезінфікуючими засобами поверхонь на станції (підлога, поручні, касові вікна, дверні ручки тощо)», — зазначили в метрополітені.

Також дезінфікують рухомий склад перед тим, як він виїжджає на лінію.

З 12 березня у Києві обмежують освітній процес в закладах загальної та вищої освіти, дитячих садочках, мистецьких та спортивних школах. Також у місті обмежать проведення масових заходів (понад 60 людей): концертів, конференцій, кіносеансів. Закритими будуть і розважальні центри та розважальні зони в шопінг-молах. Попередньо обмеження діятимуть до кінця березня.

Водночас Кабінет міністрів увів обмеження по всій Україні через загрозу поширення коронавірусу SARS-CoV-2. Навчальні заклади відправлять на карантин, а в країні обмежать масові зібрання.

В Україні поки зафіксували один випадок інфікування коронавірусом.

Усі новини про новий китайський коронавірус ви можете знайти на нашому сайті за хештегом коронавірус.

Найпоширеніші симптоми, викликані коронавірусом SARS-CoV-2:

Головний біль, кашель, лихоманка та утруднення дихання, в деяких випадках — діарея або кон'юнктивіт. Інкубаційний період триває від 2 днів до 2 тижнів.

Новий штам коронавірусу може викликати тяжку форму пневмонії. Перебіг хвороби залежить від імунітету людини. Більшість людей, які померли внаслідок зараження вірусом, мали проблеми зі здоров’ям, зазначають в МОЗ. Серед померлих багато людей літнього віку з хронічними захворюваннями.  

Основне занепокоєння викликає діапазон вираженості симптомів: деякі люди мають легкі симптоми, інші — тяжко хворіють. Це ускладнює встановлення справжньої кількості заражених та швидкості передачі вірусу від людини до людини.

Як захиститись від нового коронавірусу?

Наразі специфічного лікування та вакцини від уханського коронавірусу не існує. Не захищають від коронавірусу захисні маски, БАДи та гомеопатія, імуномодулятори, засоби «народної медицини».

Щоб зробити себе менш вразливим до вірусів:

  • мийте руки;
  • уникайте близьких контактів з хворими;
  • збалансовано харчуйтеся;
  • пийте достатньо рідини;
  • провітрюйте та зволожуйте приміщення;
  • ведіть здоровий спосіб життя;
  • подбайте про достатню кількість сну;
  • не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження.
Поділитись: