У команді президента Володимира Зеленського готові провести конституційну реформу за підсумками зустрічі «нормандської четвірки» щодо децентралізації.

Про це сказав помічник Зеленського Андрій Єрмак під час виступу в Chatham House у Лондоні, передають «Новости Донбасса».

«Україна готова виконати положення мінських домовленостей, яке передбачає проведення конституційної реформи в частині децентралізації», — сказав помічник.

Він додав, що про федералізацію не йдеться. За словами Єрмака, зміни до Конституції стосуватимуться передачі частини повноважень на місця, а також буде визначені положення про непідконтрольні території Донбасу.

«Окремі райони Донецької та Луганської області можуть отримати додаткові повноваження. Але це ніколи не буде означати, що це федералізація чи якась автономія», — зазначив Єрмак.

Помічник президента переконаний, що конституційна реформа не загрожуватиме цілісності України.

Нагадаємо, лідери «нормандської четвірки» — президент України Володимир Зеленський, президент РФ Володимир Путін, президент Франції Еммануель Макрон та канцлерка Німеччини Ангела Меркель — зустрінуться 9 грудня у Парижі.

Згідно з опитуванням, переговори Зеленського з Путіним для вирішення конфлікту на Донбасі підтримують 75% українців.

1 грудня 2019-го міністр закордонних справ Російської Федерації Сергій Лавров анонсував неформальні переговори президентів України та Росії під час «нормандської зустрічі». Він вважає, що ця зустріч буде корисною. Лавров наголосив, що «безглуздо гадати», наскільки повномасштабною й повноформатною буде зустріч двох президентів.

Поділитись: