Компанія «Інтерпайп» Віктора Пінчука повідомили, що від часу запуску нового ринку електроенергії електростанції стали продавати менше електрики, через що її вартість для бізнесу різко зросла.

Про це йдеться у прес-релізі компанії.

Зокрема, у компанії повідомляють про неможливість придбати електрику на ринку на добу наперед та внутрішньодобовому ринку через відсутність пропозиції.

«Зазвичай така ситуація відбувається у нічний час, коли електроенергії виробляють з надлишком. Це суперечить здоровому глузду, оскільки вночі споживання електроенергії значно нижче, ніж вдень», — повідомили в «Інтерпайпі».

Там зазначають, що з середини липня дефіцит електроенергії почали спостерігати й в денні години. Загалом щодня компанія відчуває дефіцит у 16% електроенергії, яку не може придбати на ринку.

«Таким чином за 1,5 місяця витрати компанії на електроенергію зросли в середньому на 20-25% з врахуванням тарифу на передачу електроенергії, порівнюючи з червневим тарифом», — додають в «Інтерпайпі».

Раніше в «Інтерпайпі» повідомляли, що після запуску нового ринку електроенергії вартість електрики для них зросла на 22%. Про зростання цін на електрику повідомили й в державному Укренерго. Там зафіксували зростання ціни на 30%. У компанії «АрселорМіттал Кривий Ріг» повідомили, що ціна електроенергії для них після запуску ринку зросла на 20%.

В Укренерго заявили, що після запуску нового ринку електроенергії ціни на електрику для промисловості в Україні стали на 20% вищими, ніж у Європі.

Нагадаємо, що 1 липня в Україні почав діяти новий ринок електроенергії.

Раніше із запуском нового ринку пов'язували ймовірне зростання цін на електроенергію для промисловості та ймовірні відключення від електро- та водопостачання цілих населених пунктів.

Поділитись: