Собівартість продукції, яку виготовляє компанія «АрселорМіттал Кривий Ріг» зросла на 20% після запровадження нового ринку електроенергії. Через це компанія зазнає втрат, пов’язаних зі зниженням конкурентоспроможності своїх товарів.

Про це повідомляє прес-служба «АрселорМіттал»

Там зазначають, що від початку липня 2019 року, коли в Україні запровадили нову модель ринку електроенергії, витрати компанії на електрику зросли на 20%. Електроенергія є однією з найбільших складових металургійного підприємства, тому збільшення вартості на неї автоматично призведе до зростання собівартості та падіння прибутків.

«Подорожчання кіловат-години призведе до подальшого зростання витрат. Адже ціни на електроенергію зросли не лише для нас, але й для багатьох наших постачальників послуг, сировини та різної продукції. За деякий час ми чекаємо на хвилю кумулятивного ефекту через збільшені витрати на електроенергію — постачальники підвищать вартість своїх послуг і товарів, що також негативно позначиться на собівартості нашої продукції», — повідомив начальник управління закупівлі сировини «АрселорМіттал» Олег Айко.

В «АрселорМіттал» закликають державу вжити заходів, аби спинити подорожчання електроенергії для національних промислових компаній. Зокрема там просять привести вартість електроенергії для промисловості в Україні з вартістю у Європі.

«Сьогодні європейські металурги платять за електроенергію на 25% менше, ніж українські, — і це погіршує конкурентоспроможність наших виробників на світових ринках», — додав Айко.

Нагадаємо, що напередодні відбувся гучний скандал щодо втручання СБУ у роботу найбільшого металургійного підприємства України — «АрселорМіттал Кривий Ріг». Зокрема, СБУ порушила проти компанії кримінальну справу за статтею «екоцид» та наклала арешт на майно, чим заморозила інвестиції на 150 мільйонів доларів. Під час брифінгу СБУ пояснили, що підозрюють керівництво «АрселормМіттал» у «недбалому ставленні до інвестицій».

8 серпня «АрселорМіттал» повідомили, що дійшли згоди з Офісом президента та погодилися збільшити інвестиції у покращення екологічної ситуації у Кривому Розі. Натомість СБУ має зняти арешт з майна компанії.

Раніше про зростання вартості електроенергії після запуску нового ринку повідомляла компанія «Інтерпайп» Віктора Пінчука. Там заявили, що вартість електрики для них зросла на 22%. Про зростання цін на електрику повідомили й в державному Укренерго. Там зафіксували зростання ціни на 30%.

Нагадаємо, що 1 липня в Україні почав діяти новий ринок електроенергії.

Раніше із запуском нового ринку пов'язували ймовірне зростання цін на електроенергію для промисловості та ймовірні відключення від електро- та водопостачання цілих населених пунктів.

Поділитись: