У кримського татарина Едема Бекірова у СІЗО в Сімферополі з’явилась алергічна реакція. Про це повідомила Уповноважена Верховної ради з прав людини Людмила Денісова.

 Вона також зазначила, що у Бекірова і його співкамерника з’явилась алергія, ймовірно через грибок у камері.

 «З цього можна зробити висновок, що умови утримання обох політв’язнів не відповідають встановленим нормам.Враховуючи усі наявні хвороби, Бекірова вже мали направити до лікарні. Чоловіку стає дедалі гірше і зараз додалася ще й алергічна реакція організм», — додала Денісова.

Денісова повідомила, що вже надіслала звернення до Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової: українська омбудсмен наполягає на наданні політв’язневі медичної допомоги та забезпеченню належними умовами переування.

Раніше донька Бекірова повідомила, що у її батька, якого утримують у СІЗО Сімферополя, погіршився стан здоров'я.

Також за її словми, для її батька ввели інсулін, який для нього небезпечний. За словами адвоката, у Бекірова насильно взяли слину для експертизи.

Нагадаємо, силовики РФ затримали кримського татарина Бекірова на адмінмежі з Кримом 12 грудня. Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров повідомив, що активіст їхав до Криму, аби відвідати матір та інших родичів.

13 грудня окупаційний суд взяв під варту кримського татарина Бекірова. Окупаційна влада підозрює його у транспортуванні понад 10 кілограмів тротилу та 190 бойових патронів.

15 січня Бекірова вивезли з СІЗО Сімферополя до лікарні для обстежень на два тижні.

Едем Бекіров 1961 року народження постійно проживає у Новоолексіївці Херсонської області. У січні йому провели операцію на серці, і він змушений приймати багато ліків. Під час затримання усі його ліки залишилися у водія в машині. Крім того, Бекіров має інвалідність.


Поділитись: