УКРАЇНА

Український активіст Балух дев'яту добу продовжує голодування — правозахисниця

27 березня, 2018 22:16
УКРАЇНА/Український активіст Балух дев'яту добу продовжує голодування — правозахисниця
Зберегти
Вигляд
Засуджений в анексованому Криму український активіст Володимир Балух після оголошення голодування 19 березня тільки п'є воду та чай.

Засуджений в анексованому Криму український активіст Володимир Балух після оголошення голодування 19 березня тільки п'є воду та чай.

Про це повідомила керівник «Кримської правозахисної групи» Ольга Скрипник у коментарі «Крим.Реалії».

«Адвокат намагався кілька разів відвідати Балуха, але через великі черги у СІЗО йому так і не вдалося цього зробити. Поки нам відомо, що він вживає тільки рідини: вода, чай. Ніяких твердих продуктів він не їсть», — сказала Скрипник.

За її словами, наразі невідомо, чи є у Балуха у СІЗО речі першої необхідності. Після того, як Балуха повезли на суд і обрали йому запобіжний захід, його відвезли в одиночну камеру, не давши зібрати особисті речі.

Як вказують правозахисники, Балух перебуває без зв'язку в одиночній камері під цілодобовим спостереженням, такі спеціальні умови утримання для тих, хто оголосив голодування.

Адвокат Балуха Ольга Дінзе розповідала, що зможе побачити підзахисного й дізнатися про стан його здоров'я тільки 2 квітня.

Засуджений в анексованому Криму активіст Балух 19 березня оголосив голодування, протестуючи проти винесеного йому вироку. Згідно з рішенням суду, Балух повинен провести в колонії-поселенні 3 роки і 5 місяців.

Раніше незаконний «Верховний суд» в анексованому Криму розгялув апеляцію на попередній вирок «Роздольненського суду» та зменшив Володимиру Балуху термін ув'язнення до 3 років та 5 місяців.

16 січня в анексованому Криму засудили Володимира Балуха до 3 років 7 місяців колонії-поселення та штрафу в 10 тисяч рублів.

Це вже другий «судовий процес» над Володимиром Балухом. У серпні 2017 року в анексованому Криму Балуха засудили до 3,5 років ув’язнення. Його звинуватили у «зберіганні боєприпасів».

На початку жовтня суд скасував вирок українцеві та призначив новий розгляд справи. 1 грудня суд відправив активіста Балуха із СІЗО під домашній арешт. У середині грудня 2017 Балуху відмовили в медичному обстежені.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Він не дасть себе зламати», — мати кримського політв’язня Балуха

Правозахисники просять надати кримському політв'язню Балуху звання Героя України

Пов`язані новини