У першій половині квітня авіакомпанія SkyUp має доставити в Україну гуманітарну допомогу з Китаю: йдеться про медичні засоби індивідуального захисту.

Про це у коментарі hromadske розповів речник з економічних питань та питань гуманітарної допомоги посольства України в Китаї Олег Малий.

«На території посольства дійсно тимчасово організовано збір засобів медичного захисту, яких наразі налічується 80 тисяч захисних масок, приблизно 50 тис. медичних рукавиць, 500 одиниць захисного одягу», — розповів він.

Речник посольства уточнив, що це лише частина з гумдопомоги. Решта зараз знаходиться у їхніх партнерів — китайських компаній, які мають тісні зв’язки з Україною.

Всі гуманітарні вантажі з понеділка, 6 березня, будуть завозити на склад Міжнародного аеропорту Шоуду у Пекіні. Згодом усе завантажать на борт літака SkyUp, який, за попередніми даними, має прилетіти у першій половині квітня.

«Питання організації транспортування зібраних вантажів важливе, але наразі не єдине. Майже кожного дня до Китаю прибувають рейси з України, які забезпечують регулярне транспортування зібраних медичних засобів», — додав Олег Малий.

За його даними, станом на сьогодні, 4 квітня, обсяги гуманітарної допомоги, яким опікується посольство, виглядають так: понад 500 тис. медичних масок, понад 100 тис. масок стандартів N95 та FFP 3, приблизно 80 тис. медичних рукавиць та приблизно 2000 медичних окулярів.

Перед цим волонтери, які проживають у Китаї, скаржилися, що маски, які вони зібрали для України, лежать у посольстві, і їх не можуть відправити. Річ у тім, що маски не можуть відправляти приватні особи — це можуть зробити тільки компанії як гуманітарну допомогу.

«Компанія, де працює моя подруга, належить китаянці, яка закінчила КНУ ім. Шевченка (економічний факультет), вона скооперировалась з іншими китайцями, випускниками українських вишів, і їм вдалося зібрати гроші на першу партію — 10 000 масок. Зараз китайці через спеціальний благодійний фонд збирають гроші на нову партію для України — 20 000 масок», — писала волонтерка Тетяна Корянова.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

За останніми даними МОЗ, в Україні 1096 пацієнтів із коронавірусом. Загалом 28 пацієнтів померли та 23 одужали.

Ви можете робити разом з нами якісний контент і показати, що відбувається у різних регіонах України в умовах карантину. Знімайте відео з ваших міст, розповідайте, як переносите ізоляцію, чи є в аптеках маски, як ходить громадський транспорт — і надсилайте на адресу [email protected] з темою «Марафон». Ми покажемо ваші матеріали у прямому ефірі марафону «Хроніки коронавірусу», який випускаємо щодня о 9:00 та о 18:00.
Поділитись: