У понеділок, 2 липня, у Києві на НСК «Олімпійський» відбулась акція на підтримку українського політв'язня Олега Сенцова.

У понеділок, 2 липня, у Києві на НСК «Олімпійський» відбулась акція на підтримку українського політв'язня Олега Сенцова.

Про це повідомляє кореспондент Громадського.

За попередніми даними, участь в акції взяли близько тисячі людей.  

Участь в акції взяли близько тисячі людей Фото: Дмитро Реплянчук/Громадське

Зокрема, повідомляється, що одними з організаторів акції виступили представники «Вавилон'13». Участь у акції також взяли представники «Національного корпусу». 

Учасники акції зайняли місця на декількох секторах стадіону, тримаючи два великі банери із написами «Олег Сенцов», «Україна з тобою».

Співорганізаторами акції виступили представники радикальних організацій Фото: Дмитро Реплянчук/Громадське

На акцію також прийшли представники влади, зокрема, очільниця МОЗ, Уляна Супрун, міністр інфраструктури Володимир Омелян та інші.

Громадське висвітлювало акцію на підтримку Сенцова наживо.

Відео: Громадське

29 червня адвокат Дінзе повідомив, що що Олег Сенцов перебуває у медсанчастині, а його стан стабільний.

Також Дінзе повідомляв, що до Росії надійшло два прохання про помилування Олега Сенцова.

Нагадаємо, 15 червня українську омбудсмена Людмилу Денісову не допустили до політв'язня Кремля, режисера Олега Сенцова. Пізніше Денісову не допустили до українського політв'язня Карпюка. Уповноважені з прав людини України і Росії домовилися відвідати по 34 ув’язнених на територіях обох країн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому омбудсмени України і Росії не можуть потрапити до своїх ув'язнених

27 червня уповноважена з прав людини в Росії Тетяна Москалькова заявила, що не буде просити президента Володимира Путіна про помилування українського режисера, політв’язня Кремля Олега Сенцова.

Російський омбудсмен заявила, що, на її думку, здоров'ю  Сенцова нічого не загрожує.

Адвокат повідомив, що Сенцов не припинятиме голодування і передає ЄСПЛ «великий привіт».

25 червня генсек Ради Європи офіційно попросив Путіна звільнити  політв’язня Сенцова.  Але в Кремлі заявили, що Сенцова не можна помилувати на підставі цього прохання.

У Мін'юсті Росії офіційно підтвердили українське громадянство  Сенцова. Це спростовує твердження російської сторони проте, що Сенцов на момент засудження був громадянином Російської Федерації.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

У Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії. 58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile