У Києві внаслідок прориву труби почало затоплювати розкопки на Поштовій площі.

У Києві внаслідок прориву труби почало затоплювати розкопки на Поштовій площі.

Про це у Facebook повідомила активістка та голова громадської організації «ГР «Почайна» Аннабелла Моріна, опублікувавши відео.

«Разом з представником Управління з питань надзвичайних ситуацій Подільської РДА та представником Водоканалу знайшли місце прориву труби, звідки тече на розкопки — на території будмайданчика», написала Моріна.

Вона додала, що вночі Водоканал усунув прорив у магістральній трубі, яка знаходиться неподалік.

Небайдужих киян закликають зібратися на Поштовій площі 10 серпня о 10:30.

Водночас депутат Київради Сергій Гусовський написав: «Очевидним є жахливий стан археологічної ділянки, яка невдозі має отримати статус пам‘ятки національного значнння».

8 серпня в Міністерстві культури заявили про початок процедури надання музею на Поштовій статусу пам’ятника національного значення.

Раніше консультаційна рада при Управлінні охорони культурної спадщини Київської міської державної адміністрації затвердила національний статус об'єкта культурної спадщини на Поштовій площі за видами історія та археологія.

Нагадаємо, на Поштовій віднайдена частина вулиці часів Київської Русі. 21 червня Київрада проголосувала за проект рішення щодо Поштової площі у столиці, який не передбачає створення музею та припинення інвестиційного договору про будівництво торговельно-розважального центру. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розкопки на Поштовій: артефакти часів Київської Русі проти торговельного центру.

27 червня під Міністерством культури вимагали надати знахідкам на Поштовій статусу національного значення. 5 липня Рада закликала уряд створити музей на Поштовій площі

Чотири громадські організації та археологи почали протест через рішення влади столиці щодо Поштової. А одна з активісток навіть оголосила голодування

20 червня учасники акції протесту демонтували ворота та зайняли будівельний майданчик на Поштовій площі, вимагаючи у Київської міської ради ухвалити рішення про створення музею.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Площа розбрату: чому активісти не йдуть з Поштової?

Поділитись: