УКРАЇНА

У Києві попросили Німеччину та Францію звернутися до Путіна щодо помилування Сенцова

1 липня, 2018 18:49
УКРАЇНА/У Києві попросили Німеччину та Францію звернутися до Путіна щодо помилування Сенцова
Зберегти
Вигляд
У Києві учасники акції на підтримку політв’язнів Кремля передали звернення до Франції та Німеччини, аби країни попросили Володимира Путіна помилувати Олега Сенцова.

У Києві учасники акції на підтримку політв’язнів Кремля передали звернення до Франції та Німеччини, аби країни попросили Володимира Путіна помилувати Олега Сенцова.

Учасники акції з плакатами #SaveOlegSentsov, «Звільніть українських політв’язнів» рушили до посольства Франції та передали звернення до президента Еммануеля Макрона. У посольстві Німеччини відповідно звернулися до канцлерки країни Ангели Меркель.

До заходів також долучилися представники «Автомайдану», які влаштували автопробіг до дипломатичних установ.

За правопорядком на ході слідкували поліція та Національна гвардія.

1 липня в Києві на Майдані організували акцію на підтримку політв’язнів.

Нагадаємо, що 2 липня в Києві на стадіоні «Олімпійський» проведуть акцію на підтримку українського режисера Олега Сенцова, незаконно засудженого у Росії до 20 років колонії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Міжнародна спільнота має тиснути на Путіна кожного дня для звільнення політв’язнів — омбудсмен

Опитування показало, що 63% росіян заявили, що вперше чують про голодування політв’язня Олега Сенцова.

Російська омбудсмен Тетяна Москалькова зустрілася з Сенцовим і заявила, що стан здоров’я Сенцова, який голодує вже 46 день, задовільний, але «залишаються побоювання».

15 червня українську омбудсмен Людмилу Денісову не допустили до політв'язня Кремля, режисера Олега Сенцова. Пізніше Денісову не допустили до українського політв'язня Карпюка. Уповноважені з прав людини України і Росії домовилися відвідати по 34 ув’язнених на територіях обох країн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому омбудсмени України і Росії не можуть потрапити до своїх ув'язнених

27 червня уповноважена з прав людини в Росії Тетяна Москалькова заявила, що не буде просити президента Володимира Путіна про помилування українського режисера, політв’язня Кремля Олега Сенцова.

Російський омбудсмен заявила, що, на її думку, здоров'ю  Сенцова нічого не загрожує.

Адвокат повідомив, що Сенцов не припинятиме голодування і передає ЄСПЛ «великий привіт».

25 червня генсек Ради Європи офіційно попросив Путіна звільнити  політв’язня Сенцова.  Але в Кремлі заявили, що Сенцова не можна помилувати на підставі цього прохання.

У Мін'юсті Росії офіційно підтвердили українське громадянство  Сенцова. Це спростовує твердження російської сторони проте, що Сенцов на момент засудження був громадянином Російської Федерації.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

У Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії. 58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Пов`язані новини