УКРАЇНА

У Києві пройшла акція #Where_is_Ervin на тлі зникнень людей в анексованому Криму

30 серпня, 2018 12:19
УКРАЇНА/У Києві пройшла акція #Where_is_Ervin на тлі зникнень людей в анексованому Криму
Зберегти
Вигляд
lead
В Києві біля посольства Росії пройшла акція #Where_is_Ervin на тлі насильницьких зникненнь у Криму.

В Києві біля посольства Росії пройшла акція #Where_is_Ervin на тлі насильницьких зникненнь у Криму.

Про це повідомляє кореспондентка Громадського.

Це вже 26 акція в рамках кампанії Find&Free. Декілька десятків людей прийшли на акцію з плакатами з іменами зниклих у Криму за час анексії. За словами організаторів акції, йдеться про 15 людей.

Хештег на честь Ервіна Ібрагімова, члена Всесвітнього конгресу кримських татар, який зник у 2016 році.

За словами організаторів, ці речі нагадують, що цих людей продовжують чекати.

«Ми розуміємо, що ці акції не впливають на злочинців у Кремлі. Але ми проводимо їх також і тому, щоб пробудити суспільство України», — сказав на акції голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

На акції також пролунали записи батьків зниклих, які розповідали, що люблять їхні діти а також про те, що продовжують чекати на них.

Під паркан посольства поклали речі, про які йдеться у розповідях. Це речі пов'язані зі зниклими рідними учасників акції, зокрема футбольний м'яч, гитара, одяг.

Фото: Юліана Скібіцька/Громадське

Наступна подібна зустріч відбудеться за місяць.

Як пояснила організаторка заходу, голова правління громадської організації «Крим.SOS» Таміла Ташева, усього за час анексії зникли  44 людини. Частину з них заарештували, частину вже випустили, деяких знайшли мертвими. Наразі невідома доля 15 людей.

У травні 2018-го начальник управління прокуратури АРК Ігор Поночовний повідомив Громадському, що місцезнаходження члена Всесвітнього конгресу кримських татар Ервіна Ібрагімова, викраденого в окупованому Криму, досі невідоме. Прокуратура АРК не має зачіпок, щоб розслідувати цю справу.

24 травня 2016 року в Бахчисараї було викрадено члена регіонального Меджлісу кримських татар та члена Всесвітнього конгресу кримських татар Ервіна Ібрагімова. Викрадачі були вдягнуті у форму спіробітників ДПС, Ервіна посадили у мікроавтобус та вивезли у невідомому напрямку. Досі про його місцезнаходження нічого невідомо.

В окупованому Криму кримінальну справу щодо викрадення Ервіна Ібрагімова призупинено 25 вересня 2017 року.

Як повідомлялося, Україна буде домагатися додаткових персональних санкцій проти Росії, зокрема проти причетних до порушень прав українців, їхніх викрадень та тортур.

Раніше Європейський суд з прав людини погодився з Україною та об’єднав у 2 провадження справи Криму та Донбасу.

Палата Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) вирішила передати Великій палаті суду чотири справи «Україна проти Росії», які стосуються порушень прав людини в анексованому Криму та на Донбасі.

У перших двох справах уряд України стверджує, що з 27 лютого 2014 року Російська Федерація, здійснюючи контроль над Кримом та збройними групами на Донбасі, призвела до численних порушень Конвенції.

Інші дві справи стосуються подій у Криму та на Донбасі з вересня 2014 року. У них український уряд стверджує, що РФ встановила контроль і продовжує контролювати Крим і фактично контролює райони Донецька та Луганська. Таким чином, як наголошують в уряді, Росія несе відповідальність за численні порушення Конвенції у цих регіонах України.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Росія фактично утворює нове міжнародне право: інтерв'ю з упоноваженим уряду в Європейському суді з прав людини Іваном Ліщиною

5 жовтня 2017 року Європарламент ухвалив резолюцію про засудження порушення прав людини у Криму

Пов`язані новини