У Києві стартував фестиваль документального кіно Docudays UA
У Києві стартував 15—ий міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA, західтриватиме з 23 до 30 березня.
У Києві стартував 15-ий міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA, захід триватиме з 23 до 30 березня.
Покази в рамках Docudays UA відбудуться у кінотеатрах «Жовтень», «Україна» та в креативній спільноті IZONE.
Цьогорічна тема Docudays UA — «Рівні рівності», вона присвячена суспільним викликам, пов’язаним із поняттям рівності. Загалом на Docudays UA-2018 глядачам покажуть 62 фільми з 36 країн світу, серед них — 11 українських стрічок.
Фестиваль почався з акту солідарності і заклику звільнити українського політв'язня Олега Сенцова.
Фестиваль почався із заклику звільнити політв'язня Олега Сенцова Фото: Наталка Гуменюк/Громадське
Відкриває цьогорічний Docudays UA стрічка угорської режисерки Бернадетт Тузи-Ріттер «Жінка в полоні». Фільм розповідає про 52-річну угорку Маріш, яка працює покоївкою без оплати вже десятиліття.
Цьогорічна тема Docudays UA — «Рівні рівності» Фото: Наталка Гуменюк/Громадське
Вперше на Docudays UA відбудеться національний конкурс повнометражних стрічок DOCU/УКРАЇНА.
Серед учасників — шість фільмів, чотири стрічки створені за підтримки Держкіно. Серед них — «Вона та війна» Марії Кондакової, «Манливий, солодкий, без меж або Пісні і танці про смерть» Тетяни Ходаківської та Олександра Стеколенко, «Какофонія Донбасу» Ігора Мінаєва, «Перша сотня» Ярослава Пілунського, Юлії Шашкової та Юрія Грузінова.
Один із найочікуваніших фільмів фестивалю — «Останні люди в Алеппо», який цього року номінували на «Оскар» у категорії «Найкращий повнометражний документальний фільм».
У стрічці Фераса Файяда йдеться про роботу трьох засновників організації «Білі шоломи», яка займається рятувальними роботами у розгромленому Алеппо.
Цього року на фестивалі глядачі побачать фільми про життя в Криму — «Крим. Нескорений», «Крим. Переможців не судять», «Микола Семена. Думки під забороною», «Непохитний Балух. Вирок», «Заборонене кохання: життя ЛГБТ-спільноти в Криму».
На фестивалі відбудеться дискусія за участі кримськотатарських активістів, зокрема Ільмі Умерова.
Окрім того, на Docudays UA покажуть проект Громадського «Рани 360°» — три документальні фільми, зняті за допомогою технології віртуальної реальності. Вони розповідають про історії військових, які воювали на сході та отримали важкі поранення.
Минулорічний фестиваль Docudays UA відбувався у Києві з 24 по 31 березня та присвятив свою головну програму довкіллю та змінам клімату.
- Поділитися: