Протягом липня 2019 року обсяги імпорту дизельного пального зросли на 20,5% проти липня 2018 року. Обсяги імпорту дизпалива з Росії були рекордними за всю історію спостережень.

Про це повідомляє enkorr, посилаючись на дослідження консалтингової групи «А-95».

Так, за місяць з Росії імпортували 315,4 тисячі тонн дизпального, при тому, що загальні обсяги імпорту дизелю до України склали 663 тисячі тонн.

Більшість пального постачалось через трубопровід «Самара-Західний напрямок». Головним постачальником була російська «Роснефть».

Обсяги імпорту пального з Білорусі у липні зросли на 10,3%, імпорт з Литви зріс на 8,6%, а імпорт через морські порти — на 31%.

Рекордні обсяги постачання дизельного пального пов'язані перш за все із запровадженням нових мит на російське дизельне паливо, що постачається трубопроводами. В уряді вважають, що нові мита призведуть до падіння обсягів постачання дизпального з Росії вдвічі.

Нагадаємо, що з 1 серпня дизельне пальне, яке постачається з Росії до України за допомогою трубопроводів обклали додатковим митом у розмірі 3,75%. Рішення ухвалили у відповідь на російські торговельні санкції проти України.

18 квітня голова російського уряду заявив, що Росія заборонить постачання нафти, нафтопродуктів, вугілля та деяких інших товарів до України. Згодом стало відомо, що постачання повністю не припиниться, а буде здійснюватися в межах виданих російським урядом дозволів.

Відповідні заходи російський уряд вжив у відповідь на нещодавнє розширення Україною переліку заборонених російських товарів, який, зокрема, скляні банки та склотару.

29 грудня 2018 року прем’єр-міністр Росії підписав рішення про заборону на ввезення деяких товарів на територію РФ. Його ухвалили у відповідь на заборону українського уряду на ввезення російських товарів, зокрема продуктів з глюкози та крохмалю з кукурудзи. Це рішення український уряд ухвалив 27 грудня.

Поділитись: