Американська компанія Boeing виявила нову проблему з програмним забезпеченням авіалайнерів моделі 737 MAX.

Про це повідомило агентство Bloomberg.

Нова проблема полягає у тому, що індикатор, який мав би попереджати про несправність допоміжної системи, яка керує носом літака, іноді міг вмикатися у непотрібних випадках.

«Виробник літака помітив проблему під час польотних випробувань та повідомив про неї Федеральне управління авіації... Ми працюємо над змінами до програмного забезпечення 737 MAX перед поверненням літака в експлуатацію, щоб гарантувати, що цей індикатор спрацьовуватиме лише за призначенням», — йдеться у повідомленні компанії.

Водночас у Boeing кажуть, що не затримуватимуть повернення літака в експлуатацію, яке очікується в середині 2020 року.

Нагадаємо:

  • У жовтні 2018-го в Індонезії розбився пасажирський літак Boeing 737 MAX зі 188 людьми на борту. За кілька хвилин після зльоту він втратив зв’язок з диспетчерами та впав у море.
  • 10 березня 2019 року такий же літак Boeing 737 MAX авіакомпанії Ethiopian Airlines зі 149 пасажирами на борту та 8 членами екіпажу розбився, рухаючись з Ефіопії до столиці Кенії — Найробі. Усі, хто були на борту, загинули.
  • Після катастрофи в Ефіопії більшість країн світу ввели заборону на використання літаків Boeing 737 MAX.
  • 19 березня 2019 року керівництво Boeing заявило, що вживає заходів для повного забезпечення безпеки експлуатації лайнерів типу 737 MAX.
  • 18 квітня 2019 року Boeing завершила останній 120 тестовий політ у рамках випробувань оновленого програмного забезпечення для літаків моделі 737 MAX.
  • У червні понад 400 пілотів подали колективний позов на Boeing. Вони заявили, що компанія приховала від них недоліки у системі 737 MAX.
Поділитись: