У Луганську з 2014-15 років, з початком бойових дій, «панує Середньовіччя».

Таку думку в інтерв’ю hromadske висловив звільнений з російського полону Артур Панов.

«При Україні, передусім, що було? Була стабільність. Нині цієї стабільності немає. В Луганську просто панує Середньовіччя. Це те, що було у 15-му, 14-му роках. 

В 14-му і 15-му роках вже було цілком зрозуміло, що пропонує маріонеткова влада», — заявив він.

За словами Панова, так звані керівники «ЛНР» та «ДНР» робили гучні заяви про входження Донбасу до складу РФ.

«Та в результаті виходить так, що Донбас нині — це якась злочинна територія, там закони не діють. Крім того, що йдуть бойові дії з офіційними структурами українськими, так і всередині самих республік відбуваються розборки між різними угрупованнями і воєнізованими формуваннями. Все це позначається на житті й благополуччі тих людей, які там живуть», — додав політв’язень.

Нагадаємо, 7 вересня відбувся великий обмін полонених. З російського полону повернулися 35 українців. Серед них — 24 моряки, яких РФ захопила в Керченській протоці, режисер Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух та інші, чиї прізвища кілька років поспіль звучали майже на всіх міжнародних зустрічах як прізвища політв'язнів.

Однак, незважаючи на масштабний обмін, у Росії та на окупованих нею територіях залишаються за ґратами ще понад 110 українців. Зокрема — кримський активіст Олексій Чірній, засуджений у справі так званих «українських диверсантів» Андрій Захтей, обвинувачений у шпигунстві Валентин Виговський. Також російська влада не припиняє переслідування кримських татар.

Поділитись: