Учасники ВО «Свобода», «Народного контролю» та «Правого сектору» пікетували генконсульство Польщі в Луцьку.

На думку організаторів акції, закон «принижує українську національну гідність» Фото: volynnews.com

Учасники ВО «Свобода», «Народного контролю» та «Правого сектору» пікетували генконсульство Польщі в Луцьку.

Про це повідомляє місцеве видання «Волинські новини».

Акція розпочалася 5 лютого о 13.30 на вулиці Дубнівській. Біля стін консульства зібралися близько 100-150 людей із партійною символікою.

Учасники демонстрації виступили проти ухвалення польським Сеймом закону про Інститут нац пам'яті, у рамках якого забороняється «бандерівська ідеологія».

Зі слів організаторів акції, закон «принижує українську національну гідність, ставить під сумнів право українців на власну державу і боротьбу за незалежність».

Наприкінці акції учасники оголосили резолюцію зібрання, в якій вимагається, щоб президент Анджей Дуда ветував зміни до «антибандерівського» закону.

Відтак, резолюцію передали консулу Кшиштофу Савіцкі.

Крім акції у Луцьку, заплановані пікети польського посольства у Києві та інших консульських установ по Україні.

Нагадаємо, Сенат Польщі у ніч на 1 лютого остаточно ухвалив закон про «Інститут національної пам’яті – Комісію з переслідування злочинів проти польського народу і деяких інших законів»

26 січня Сейм Польщі ухвалив закон про «заборону пропаганди бандерівської ідеології». У МЗС України сприйняли ухвалення цього законопроекту як «чергову спробу нав’язати однобічне трактування історичних подій», у тому числі  некоректного використання назви частини території сучасної України.

Також в Ізраїлі виступили проти польського законопроекту про Голокост. Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху заявив, що Голокост не можна заперечувати.

У МЗС Польщі заявили, що закон про «бандерівську ідеологію» не стосуватиметься науковців та художніх діячів.

ЧИТАЙТЕ: Що треба знати про «антибандерівський закон» у Польщі

Поділитись: