УКРАЇНА

У липні зафіксували 8 нападів на журналістів — НСЖУ

3 серпня, 2018 20:59
УКРАЇНА/У липні зафіксували 8 нападів на журналістів — НСЖУ
Зберегти
Вигляд
У липні зафіксували вісім випадків фізичної агресії, застосованої проти журналістів.

У липні зафіксували вісім випадків фізичної агресії, застосованої проти журналістів.

Про це повідомляє Національна спілка журналістів.

У НСЖУ нагадали, що такі випадки сталися в Києві та області, на Дніпропетровщині, Чернігівщині, у курортних Одесі та Херсоні. Також зафіксовано 2 випадки пошкодження редакційного майна – у Дніпропетровській області підпалили редакцію газети «Событие», а у Сумській області згорів автомобіль журналіста-розслідувача.

За словами голови Спілки журналістів Сергія Томіленка, з початку року в Україні зафіксували 53 випадки нападів на журналістів, і за це не було належного покарання.

«Фактично кожні чотири дні в Україні б’ють журналістів! І що характерно, у окремих нападах ми звинувачуємо самих силовиків! Тому рівень тривоги у журналістських колах щодо фізичної безпеки є надзвичайним», — сказав Томіленко.

Водночас в Інституті масової інформації наголосили, що в липні в Україні зафіксовано найбільшу кількість побиттів журналістів з початку року – 7 випадків. Для порівняння в ІМІ додали, що в лютому 2018 сталося 2 побиття журналістів, у березні – 5, квітні – 1, травні – 6, червні – 1.


Інфографіка ІМІ

Наприкінці липня в Києві на Осокорках під час сутичок правоохоронців з «Національними дружинами» поліцейський розпилив газ в обличчя фотокореспондента міжнародного агентства Associated Press Єфрема Лукацького.

У травні 2018 року в Кривому Розі невідомі напали на журналістів та активістів.

В Інституті масової інформації заявляли, що в Україні зафіксовано 117 випадків порушень свободи слова з початку 2018-го.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні є багато загроз свободі преси — Комітет захисту журналістів

Пов`язані новини