Після роз’яснень з боку Міністерства охорони здоров’я України Державна казначейська служба відновила виплати співробітникам та студентам Національного медичного університету ім. О.О. Богомльця, які призупиняли через дії екс-ректорки Катерини Амосової.

Після роз’яснень з боку Міністерства охорони здоров’я України Державна казначейська служба відновила виплати співробітникам та студентам Національного медичного університету ім. О.О. Богомльця, які призупиняли через дії екс-ректорки Катерини Амосової.

Про це повідомило Міністерство охорони здоров’я.

«Затримка виплат сталася через свавілля та протиправні дії екс-ректорки НМУ Катерини Амосової - відомості про неї як керівника університету були незаконно внесені до Єдиного державного реєстру. Після чого вона, не маючи для цього жодних повноважень, 28 вересня підписала платіжні документи», — заявило МОЗ.

Як пояснюють у відомстві, на момент підписання платіжних документів Катерина Амосова ще не мала повноважень керівника університету, оскільки МОЗ відповідно до рішення Печерського суду Києва, поновило екс-ректорку на посаді лише 1 жовтня, після чого ж одразу розірвало з нею контракт. А тому Державна казначейська служба не прийняла документи, підписані Амосовою.

Виплати зарплат та стипендій поновилися лише після листів з роз’ясненнями, які МОЗ направило до Держказначейства та визнаного відомством в.о. ректора Олександра Науменка.

Нагадаємо, 1 жовтня міністерство охорони здоров'я вдруге звільнило Катерину Амосову з посади ректорки медичного університету імені Богомольця після того, як 20 вересня суд ухвалив відновити її на посаді.

У Міністерстві охорони здоров'я назвали рішення суду «сумнівним» і зазначили, що без відповідного наказу МОЗ України та внесення змін до Єдиного державного реєстру Катерина Амосова не має повноважень ректора університету.

Також МОЗ звернулося до Нацполіції та Генпрокуратури та заявило, що Амосова вчиняє злочини.

11 вересня МОЗ України призначило колишнього проректора Олександра Науменка виконувачем обов’язків ректора Національного медичного університету імені О. О. Богомольця.

20 лютого Міністерство охорони здоров’я України відсторонило від виконання обов'язків ректорку Національного медичного університету імені Богомольця Катерину Амосову.

Ректорку відсторонили через те, що студенти стоматологічного факультету не змогли скласти обов'язковий для продовження навчання іспит «Крок 1. Стоматологія».

Сама Амосова заявила, що її відсторонили від виконання обов'язків «за відмову здійснити протиправні дії».

Наглядова рада медуніверситету Богомольця підтримала відсторонену ректорку Амосову.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Конфлікт в медуніверситеті: Чому відсторонили ректорку Катерину Амосову

2 березня відсторонену ректорку Національного медичного університету імені Богомольця Катерину Амосову суд відновив на посаді.

2 квітня МОЗ вперше звільнило ректорку медуніверситету Богомольця Амосову.

/Лев Коротаєвський

 

Поділитись: