Життя

У мене немає юридичних доказів причетності Кучми до організації вбивства Гонгадзе — генпрокурор

Дмитро Гордон
Життя/У мене немає юридичних доказів причетності Кучми до організації вбивства Гонгадзе — генпрокурор
Зберегти
Вигляд
Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що правоохоронці не мають юридичних доказів провини другого президента країни Леоніда Кучми в організації вбивства Георгія Гонгадзе. Про це Луценко заявив в інтерв'ю журналісту Дмитру Гордону.

«У мене немає зараз юридичних доказів того, що особисто Кучма давав команду на знищення Гонгадзе. На жаль, майор Мельниченко (Микола, — ред.) досі не здав оригінальні записи і записні пристрої, і сам не співпрацює зі слідством. Без цього юридичне вирішення долі Кучми неможливо», — сказав Луценко.

Генпрокурор додав, що вважає Кучму винним в тому, що він «створив атмосферу, при якій незадоволення президентом вловлювалося оточенням і приймало характер «хто швидше знищить ворога».

У 18-річницю вбивства Ґонґадзе журналісти та правозахисники закликали українську владу публічно відзвітувати про хід розслідування справи.

Гонгадзе, який викривав владу при президенті Леоніді Кучмі, зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того року в лісі під Таращею Київської області виявили обезголовлене тіло, яке, за висновками експертів, могло належати журналісту. Убитого журналіста поховали 22 березня 2016 року в Києві. 

29 січня 2013 року Печерський райсуд Києва засудив Пукача до довічного позбавлення волі, визнавши винним у вбивстві Гонгадзе. Апеляційний суд залишив у силі вирок. 10 січня 2018 засудженому за вбивство Гонгадзе Пукачу переглянули термін за «законом Савченко».

Пов`язані новини