Урядова делегація обговорювала з представниками Міжнародного валютного фонду, Світового банку та Європейського банку реконструкції та розвитку питання судів щодо ПриватБанку. За підсумками цих розмов «вдалось знайти шлях вперед».

Про це повідомив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов, звітуючи про перші 50 днів на своїй посаді.

«Вдалось переконати міжнародних партнерів, що ми серйозний і професійний уряд. Також вдалось знайти шлях вперед стосовно питань банківської системи, зокрема ПриватБанку та інших банків, де є неповернення кредитів», — повідомив Милованов.

Він нагадав, що за підсумками переговорів з МВФ домовилися про повернення місії фонду до України для продовження консультацій для підписання нової програми про співпрацю.

Зазначимо, що заступниця голови Національного банку Катерина Рожкова повідомила, що у МВФ очікують, що держава поверне виведені з ПриватБанку кошти.

Раніше голова Нацбанку Яків Смолій заявляв, що питання ПриватБанку на переговорах з МВФ не стоїть, однак у фонді очікують на повернення виведених з банків коштів.

Під час пресмарафону з журналістами 10 жовтня президент Володимир Зеленський виступив за проведення переговорів з колишнім власником ПриватБанку Ігорем Коломойським щодо майбутнього цього банку та вирішення судових суперечок.

Зазначимо, що ПриватБанк — найбільший та найбільш прибутковий банк в Україні. До 2016 року банк належав олігархам Ігорю Коломойському та Геннадію Боголюбову, однак наприкінці 2016 року його було націоналізовано рішенням уряду через ризик банкрутства. Після націоналізації уряд докапіталізував банк, вливши у нього понад 150 мільярдів гривень у формі державних облігацій.

Наразі колишні власники ПриватБанку намагаються оскаржити націоналізацію банку та повернути над ним контроль, в той час як уряд, Нацбанк та сам ПриватБанк через суди намагаються отримати виведені з ПриватБанку напередодні націоналізації кошти.

Поділитись: